Zavrieť

Porady

Ačokča

dobrý deň,
dnes som si zasadila semienka ačokči...
zatial len tak, do malých pohárikov
aké také info mám, ale chcem poprosiť o informácie, ak má s tým niekto osobné skúsenosti....
ďakujem
Naposledy upravil mamminta : 22.04.08 at 18:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Skús pozrieť sem
    www.achocha.unas.cz
    Aj ja som tento rok dostala semienka od letule, za čo jej ešte raz srdečne ďakujem, už som zasadila a teraz netrpezlivo čakám, kedy vzídu. Budem informovať, ako sa mi darí pestovať.

    mamminta je offline (nepripojený) mamminta

    mamminta
    Ďakujem

    TÁ STRÁNKA NEMÁ CHYBU, JE TO TAM KRÁSNE DOPODROBNA
    Naposledy upravil mamminta : 24.04.08 at 16:00

    jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

    zaneprázdnená mamina jarosenka
    Ahojte dievčence,
    prosím vás, kde ste zohnali semienka? Baví ma skúšať v záhradke nové veci a tieto vaše príspevky aj so stránkou, ktorú ste odporučili, ma zaujali.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    My sme to doma pestovali tak 2 roky dozadu, ale nevedela som ako sa to volá. Len dávam do pozornosti - je to veeeeeeeeeeeeľmi medonosná rastlina, takže prilákava včely a u nás hlavne osy, takže pozor pri zbere, keď ešte má aj kvety.

    jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

    zaneprázdnená mamina jarosenka
    Pre Iriska:
    Vďaka za upozornenie, ak zoženiem a úspešne dopestujem, budem na to myslieť. Našťastie, na včely alergickí nie sme. A ešte : teraz nám zakvitli čerešne a po včielkach ani chýru, tak neviem, neviem, či budeme niečo papkať.

    jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

    zaneprázdnená mamina jarosenka
    Pre Mamminta:
    V jedných záhradkárskych potrebách som už skúšala, ešte prebehnem ďalšie, možno sa mi to podarí. Dúfam, že ešte nie je neskoro na výsev.

    mamminta je offline (nepripojený) mamminta

    mamminta
    jarosenka Pozri príspevok
    Pre Mamminta:
    V jedných záhradkárskych potrebách som už skúšala, ešte prebehnem ďalšie, možno sa mi to podarí. Dúfam, že ešte nie je neskoro na výsev.
    ja som vyskúšala asi 4 obchody a tiež mi to dosť dlho zháňali
    a nie je neskoro...ak to dáš vyklíčiť na teplé miesto, tak si semienka švihnú

    jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

    zaneprázdnená mamina jarosenka
    Inak, celkom sa teším na tie chápavé pohľady, keď sa na ačokču budem pýtať.

    mamminta je offline (nepripojený) mamminta

    mamminta
    jarosenka Pozri príspevok
    Inak, celkom sa teším na tie chápavé pohľady, keď sa na ačokču budem pýtať.
    tak to ti poviem, vždy si to aj napísali - myslím názov a aj tak sa ma vždy pýtali: ako sa to vlastne volá a ČO TO JE???????

    jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

    zaneprázdnená mamina jarosenka
    No, tak dnes som obehla všetky záhradkárske potreby, ktoré poznám (5) a neviem, či na moju smolu alebo šťastie, vždy som natrafila na kopu zákazníkov a spôsobila mierny rozruch v predajni. Ale v jednej mi sľúbili, že mi ačokču zoženú, takže fajn.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Po prečítaní vaších príspevkov o pestovaní ačokči som sa rozhodla, že ju tiež vyskúšam. A kedže sa mi nechcelo utekať hneď do mesta , tak som len zavolala mame nech mi kúpi po ceste z práce, vopred som ju upozornila, že sa budú možno v obchode čudovať čo to je, no ale na moje prekvapenie mali a už som ju aj zasiala, uvidím čo s toho bude.

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    pre beba13 - vidím, že si z Piešťan, prosím ťa v ktorom obchode ju mali. Ja bývam vo V. Orvišti a tu je o ňu veľký záujem. Zopár malých sadeničiek som už rozdala, ale ešte sú nejakí záujemci.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Mne ju mamina kúpila v Hlohovci, minulý piatok som dala semiačka do tých rašelinových zakoreňovačov a v pondelok už bolo vidieť prvé klíčky.

    jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

    zaneprázdnená mamina jarosenka
    Ja som semienka nakoniec dostala od pani predavačky v záhradkárskych potrebách a je ich dosť, takže, ak niekto chcete, môžem vám trošku poslať.
    Vraj ich stačí vysadiť skutočne máličko a povedala mi, že ačokča jej rástla na balkóne doslova ako burina - tak rýchlo.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Ozaj rastie ako burina,( kamarátkina má cez 3 metre) len mne nejako oneskorene to čo rýchle vyklíčila to zas po zasadení do záhrady zostala stáť, ale už začína nahadzovať plody, zavarila som pár pohárkov a tiež také niečo ako lečo
    P8051970.jpg  

    hetty je offline (nepripojený) hetty

    hetty
    Aj ja som skúšala zavariť ako lečo, ale aj na kyslo ako uhorky. Uvidíme, či to bude dobré.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.