Zavrieť

Porady

Prepočet mesačnej na hodinovú mzdu

Dobry den,
na zaciatku spolocnosti boli nastavene mzdy zamestnancov vo vyrobe ako mesacne. Teraz vedenie spolocnosti rozhodlo, aby sa spravila zmena a od maja prejdeme vo vyrobe na hodinove mzdy. Spravila som prepocet a rozmyslam na co vsetko nemozem zabudnut, aby zamestnanci neboli ukrateni. Prepocet som robila prostrednictvom priemerneho fondu pracovnej doby za mesiac.
Nenapada Vas nieco, co by som mohla opomenut?
Zamestnanci uz aj tak budu reagovat na "nizsiu" mzdu pri mensom pocte pracovnych dni do mesiaca, tak nechcem aj ja spravit este nejaku chybu, ktorej by som sa mohla vyvarovat..
dakujem za Vase odpovede a reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A s tou zmenou súhlasia aj zamestnanci? Veď zmeny v pracovnej zmluve musia byť odsúhlasené aj od zametnancov. To len otázka pomimo.

    cepeva je offline (nepripojený) cepeva

    cepeva
    bude to dohodovane dodatkom k pracovnej zmluve.. to este len uvidime, ci to bude alebo nebude problem.. najdolezitejsie je to odkomunikovanie a aj dovera, ze ich tym nechceme ukratit.. ale povedzte - poculi ste o mesacnych mzdach vo vyrobe? Ja malo kedy..

    cepeva je offline (nepripojený) cepeva

    cepeva
    ..takze Vas nenapadaju ziadne ine pripomienky, na co by ste pamatali pri takejto zmene?..

    Prepočet mesačnej na hodinovú mzdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.