Zavrieť

Porady

Inventarizacia pokladne (211)

Dobry den poradaci,

poprosila by som o radu. Viem že inventarizácia pokladne (211) sa má robiť 4x ročne, ale neviem si ani predstaviť akou formou by to malo vyzerať (nakoľko to robím prvýkrát). Mohol by mi niekto poslať nejaký vzor?
Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Prikladám vzor.

    krajanová je offline (nepripojený) krajanová

    krajanová
    inventarizácia by sa mala robiť v zmysle zákona o účtovníctve takto:
    máš porovnať účtovný stav pokladne, cenín/ stravné lístky, známky kolky/ vykázaný v účtovníctve ako zostatok k istému dňu s fyzickým stavom, takže
    fyzicky vziať kasu, sčítať čo v nej máš porovnať s účtovníctvom.
    Vykázať prípadné rozdiely a urobiť o tom zápis - klasickú mincovku prípadne počty cenín, ktorý podpíše hmotne zodpovedná osoba - pokladník a ten, kto kontroloval.
    My sme to robievali tak, že prišla ekonómka k pokladníčke vzala kasu,
    urobila mincovku, sčítala stravné lístky, porovnala s účtami 211, 213. Urobila zápis, v ktorom vždy všetko sedelo.
    Je to ideálny stav, ak sú rozdiely hlavne fyzické musíš zápis rozšíriť o túto skutočnosť, prípadný postih hmotne zodpovednej osoby.

    Účtovný stav by mal byť smerodajný - teda správny od neho sa odpichuješ.
    Hlavne vtedy ak robíš inventarizáciu len pre splnenie zákonom stanovenej normy. Vtedy vezmeš zostatky - mincovka, zostatky cenín, urobíš zápis
    Záver: fyzický stav = účtovnému stavu, dáš dátum, podpis. Hotovo.

    /Ak máš JÚ porovnávaš zo zostatkom v pokladničnej knihe a evidenciou cenín, ktorý by mal sedieť aj zo zostatkom v peňažnom denníku./

    Ak máš k dispozícii program ALFA od KROSU je tam v hlavnom menu
    tlač-pokladňa a banka, ceniny aj voľbu inventarizácia. S trochou šikovnosti sa to dá napasovať aj keď robíš v hocijakom programe.

    deni10 je offline (nepripojený) deni10

    deni10
    velmi pekne dakujem za odpovede.

    chcela som reagovat, ale akosi mam problem sa prihlasit a vzor mi nechce ani stiahnut .... snad neskor mi to uz pojde.

    Inventarizciu budem robit len pre splnenie zakona. Bude to velmi jednoduche pozeram, lebo nemame ziadnych zamestnancov, ani ziadne stravne listky a ani reg. pokladnu. Robim v PU a pracujem v MRP. .... hned sa pozriem do programu ci tam nie je nieco o com si pisala.

    este raz pekne DAKUJEM . pekny den vsetkym.

    Inventarizacia pokladne (211)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.