Zavrieť

Porady

uvery

zdravim vas, chcel by som sa spytat ci tu ma niekto skusenost s odtupenim uveru od banky k nebankovej spolocnosti. rastu tam iba uroky a clovek nestiha to ani poriadne platit. uver zobral moj rodic a nevedel som o tom. je proti tomu nejake riesenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    to ako chcete zameniť banku za nebankový subjekt????? nedoporučujem a varujem pred takýmto postupom.

    radik20 je offline (nepripojený) radik20

    radik20
    banke nebolo platene par splatok a potom odstupila uver nebankovke. nemal som a ani nemam s tym skusenost a preto sa snazim pozhanat co najviac info o takomto niecom. a ci vlastne sa da proti tomu nieco aj podniknut alebo len zaplatit aj s tymi urokmi.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    radik20 Pozri príspevok
    zdravim vas, chcel by som sa spytat ci tu ma niekto skusenost s odtupenim uveru od banky k nebankovej spolocnosti. rastu tam iba uroky a clovek nestiha to ani poriadne platit. uver zobral moj rodic a nevedel som o tom. je proti tomu nejake riesenie?
    Málo informácii . Ale dá sa predpokladať, že postup banky bol takýto:
    1. Rodičia nezplatili banke viac ako dve splátky, čo banka využila a odstúpila od zmluvy o úvere.
    2. Celý dlh z úverovej zmluvy sa stal splatným, vrátane úrokov ,aj sankčných úrokov.
    3. Vyzvali rodičov na zaplatenie celého dlhu a rodičia nezaplatili.
    4. Banka postúpila túto pohľadávku z úveru nebankovému subjektu, čo jej umožňuje OZ, ak v zmluve o úvere nebolo vyslovene dohodnuté , že veriteľ nesmie postúpiť pohľadávku z úveru . Ak to nebolo dohodnuté, súhlas dlžníka k postúpeniu pohľadávky nebol potrebný.
    5. Banke stačilo oznámiť rodičom, že postúpila pohľadávku z úveru a meno nového veriteľa, čo banka zdá sa aj urobila.
    6. Ak rodičia nezaplatia celý dlh,t.j. úver + všetky úroky, nebankovka na dražbe s majetkom, ktorý slúžil na zabezpečenie úveru, urobí „rýchly proces“ . Predpokladám totiž, že v záložnej zmluve , mala banka dohodnuté, že môže bez súhlasu vlastníka založené veci predať.
    Ak to prebehlo týmto spôsobom, nech sa radšej poskladá celá rodina na zaplatenie dlhu,to bude najlacnejšie. Inak neviem, či z uzavretej úverovej a záložnej zmluvy, resp. z dohody o postúpení pohľadávky nevyplývajú aj prípadne iné riešenia, ale to by musel posúdiť právnik, po preštudovaní týchto dokumentov.

    radik20 je offline (nepripojený) radik20

    radik20
    dakujem za nazor, presne tak isto rozmyslam aj ja a proste som si toho vedomy ze to budem musiet zaplatit. ja len ci niekto nahodou nema taku skusenost. ale toto ma len utvrdilo v tom co som si myslel

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Upozornenie .... !!!! Náhodou som zistila, že pri používaní skratky OZ, čo je zaužívaná skratka pre Občiansky zákonník, v texte príspevku sa objaví odkaz na Obchodný zákonník, pre ktorý je obvyklá skratka ObZ. Vznikajú z toho nezmysly. V texte, aj obsahu príspevkov. Preto odporúčam, aby každý, kto používa skratku OZ pre Občiansky zákonník, tento radšej vypisoval plným názvom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.