Zavrieť

Porady

kúpa nábytku

Dobry den,
idem zariadovat novy office, kupujeme nabytok v celkovej hodnote cca 600.000,- Sk. Vsetko su to samostatne kusy do hodnoty 30.000,- Sk. Pocula som nazor ze je mozne na zaklade internej smernice si tento nabytok zaradit a odpisovat, avsak danove odpisy sa v tomto pripade musia rovnat uctovnym. Nemate s tym niekto skusenosti?
A este ideme kupovat zariadenie na odber teplej a studenej vody, pripoji sa to na odber vody a filtruje ju. Zariadenie stoji cca 20.000 Sk, mozem si to dat do danovych nakladov, kedze pitny rezim je nedanovy naklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    no neviem,neviem či daňováci pri kontrole budú brať kancelársky nábytok za 600000,- ako normálne zariadenie kancelárie.... Ak si to vieš obhájiť, že nábytok ide do viacerých kancelárií a jednotlivo sa dá zaradiť do 30tis. budiž.... Inak to zariadenie na vodu môže byť brané ako daňový náklad.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Doplním Paťušku.

    Vačšinou sa kancel. nábytok robí na mieru, skrine su spolu zmontované, aby tvorili jeden celok. Odpisovala by som.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    betka Pozri príspevok
    Doplním Paťušku.

    Vačšinou sa kancel. nábytok robí na mieru, skrine su spolu zmontované, aby tvorili jeden celok. Odpisovala by som.
    Piatok
    , i tak nechápem a nikdy nepochopím, že skriňa je s mäkkým ičkom. Malo by to byť vybrané slovo. Skriňu by som odvodila od skryť. Veď do skrine skrývam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.