Zavrieť

Porady

BSM manželov

sme manželia 3roky, manžel plánuje vymeniť menší byt (kupoval ho pred našim manželstvom) za vačší byt. znamená to že tento byt už bude spadať do BSM. keďže manžel už raz o svoj byt pri rozvode prišiel má určité obavy aby sa situácia nezopakovala. Je možné nejakým spôsobom zabezpečiť aby v pripade rozvodu súd konal akoby bol byt výlučne manželovým vlastníctvom (bolo by naozaj nefér aby som si nárokovala na byt ktorý som nijako nefinancovala), na druhej strane nechcem podpísať papiere ktoré vylúčia byt z BSM, trvám na tom aby bol byt v BSM a v prípade dedenia sa dedil v môj prospech ( bolo by nefér aby jeho dvaja synovia, ktorý zostali bývať v krásnom velkom byte so svojou mamou, ktorý zabezpečil moj manžel, mali podiel na byte v ktoro bývam ja, muž a naša dcerka). Pomôže doživotné užívacie právo manželovi aby mal istotu že o bývanie nepríde?
Dúfam, že chápete moju otázku, ďakujem za odpovede a názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Takáto dohoda o vylúčení veci z BSM sa dá spísať len počas trvania manželstva a musí byť spísaná u notára. Takže by to nemal byť nejaký problém.
    Ak má ešte niekto niečo aktuálne, doplňte ma.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.