Zavrieť

Porady

Predaj osobného automobilu - zmluva

Pekný deň diskutujúcim,
mám jednu otázočku - ako s. r. o. predávame osobný automobil normálnemu občanovi. Musím vyhotoviť kúpnu zmluvu alebo stačí len faktúra, na ktorej samozrejme neuvádzam DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    ak bol zaradeny v majetku - tak bud na fakturu (čo sa mi zda jednoduchšie) alebo na zmluvu
    v podstate je to jedno, ja osobne nerada uctujem zmluvy

    a doplnam: lenze do zmluvy sa da urobit pekne zapis o vsetkom, co auto obsahuje, pocet km, stav vozidla...atd, do faktury velmi nie..jedine ako v prilohe, kde by zakaznik aj podpisal, ze auto si prezrel a ze suhlasi s takym stavom v akom je a podobne "drobnosti", ktore mozu v buducnosti narobit neplechy.
    Takze ak fa - tak preberaci protokol poctivo urobeny
    ak zmluva - vsetko tam uviest...
    Naposledy upravil ekin : 22.06.04 at 12:11

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    predávame na základe Zmluvy, kde uvedieme:vlastne ako je v prílohe...doporučujem v stave km dať také číslo, aby všetky náklady na palivo boli daňovo uznateľné podľa spotreby v TP...ale aj iné fígle ohľadom prevodu...

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ďakujem za rady a prílohy. Pekný deň

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Ahojte, chcela by som sa opytat, za aku cenu sa predava osob. automobil, ktorého zostatkova cena je 100,- Sk. Môže sa predať aj za takúto cenu, alebo to musí byť nejaká cena trhová, alebo podľa znaleckého posudku?

    Ďakujem za rady.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Môže byť znalecký posudok, ale väčšinou sa používa cena podľa bazarov na typ a vek vozidla. Podľa mňa je znalec lepší.

    zeel je offline (nepripojený) zeel

    zeel
    čo ja viem, tak sa to rieši aj tak, že firma predá auto svojmu zamestnancovi cez bazár - dohodnú sa všetky 3 strany a potom nemôžu daňovníci hladať žiaden "problém".

    Predaj osobného automobilu - zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.