Zavrieť

Porady

Daňoví priznanie z DPH

Prosím poradte mi !!!!!!!!
Mám faktúru z Čiech. Spravila som samozdanenie, ale neviem či správne. Na výkaze DPH mi to tam chýba je vyplnený iba riadok 3 a 4 . Ako to správne zaúčtovať aby som to dostala aj na výkaz? Faktúru mám nahrať do došlých Fa bez DPH ( ako bola vystavená ), alebo mám k nej pripočítať aj DPH ?
FA je na 1922 Sk.

Mám ju zaúčtovať :
518/321
343/399

Zaúčovaná úhrada :
321/221
399/343

Je to tak správne? Alebo ako to mám byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    FA účtuješ v prijatých fa, kde si dáš ako typ DPH 49. Dph uvedieš v položkách faktúr 19 alebo 10%. Ono ti ju vypočíta, ale suma faktúry bude ako má byť.Neúčtuješ na 343. Ak ju dáš zaúčtovať do účtovného denníka, účtuješ iba MD, ale do priznania ju dostaneš do správnych riadkov aj na vstupe aj na výstupe. Ešte pozor, ak by si ju mala v cudzej mene, nezabudni to tam vyplniť a prepočíta ti správne aj kurzom.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Zabudla som úplne na účet 343/399 a naopak, ale do priznania by si to dostala tak, či tak

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    scorpions Pozri príspevok
    Zaúčovaná úhrada :
    321/221
    399/343

    Je to tak správne? Alebo ako to mám byť?
    úhrada len 321/221.
    Ostatok ako píše Paťuška.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Nechcem zakladať novú tému-moja otázka tiež súvisí s DP DPH, ale ide o jednoduché účtovníctvo.

    Prosím poradťe mi, kde môže byť chyba: v zozname Daňových priznaní DPH vo Funkciách v Peňažnom deníku mi nedáva sumu povinnosti alebo odpočtu. Keď spravím DP v tom zozname sa vytvorí, ale bez sumy. Predtým mi to robilo, ale od nového roku nie.
    Ďakujem za odpoveď!

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Neviem prečo Ti to nerobí, ja nič špeciálne nerobím - myslím tým po ukončení daňového obdobia, vytlačím, potvrdím správnosť a všetky priznania tam mám. Skús si nahrať novú verziu, alebo opraviť indexy, možno sa to spamätá.

    Daňoví priznanie z DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.