Zavrieť

Porady

Hatšepsut - poznávací zájazd

milí ľudkovia,

boli ste niekto na poznávacom zájazde s CK Kartago? Máme zarezervovaný 8 dňový, volá sa Hatšepsut - plavba lodou po Níle, posledné 2 dni lehárko pri mori. Poslite nejake dobre rady, hlavne, ci stačí na tie dva dni priplatit 4 hviezdičkový hotel, alebo treba 5.

Vdaka za kazdu info, v pondelok to mam potvrdit. Tak teda mám?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Pri týchto zájazdoch je to výlučne v kompetencii egyptského partnera CK, do krotého hotela Vás dá po prílete a potom po návrate z plavby, neni zaručené, že budete v tom istom hoteli aj pred aj po, a to už vôbec nie, že bude 4* alebo 5* hotel.
    Aj delegát Vám to povie, aby ste sa veľmi nevybalili, a všetko vzali so sebou, lebo po návrate budete v inom hoteli. Na tých 1-2 dni je to jedno, či budete mať 4* alebo 5* hotel, ale ak by to malo byť 3*, to už by som reklamovala.

    britta je offline (nepripojený) britta

    britta
    Dakujem KatkaVladko, suhlasim, ze to tak nejak bude pri tomto type zájazdu.
    A este skusam - ohlaste sa prosim niekto, ak ste boli na Hatsepsut - nie je to prilis unavne? kolko hodin trvaju presuny, v akom stave su lode, je mozne nieco vidiet aj z lode pocas plavby? . . .
    Dak.

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Návšteva všetkých pamiatok je náročná vzhľadom na teplo, ale dá sa to zvládnuť. Dostali sme dobrú radu, ktorá sa osvedčila. Ak je to možnosť, tak dať cez noc mokrý uterák v igelitovom sáčku do mrazničky (chladničky) a použiť ho pri chodení po pamiatkách na ochladenie a osvieženie na hlavu a ramená. Vyzerá to síce smiešne, ale mnohí na nás hľadeli zo závisťou.
    Môžem len odporučiť.

    Prajem veľa krásnych zážitkov.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Súhlasím s príspevkom bef. Návšteva pamiatok či už v Káhire alebo pyramíd, Karnaku alebo údolia kráľov je naozaj veľmi náročné. Je tam veľká koncentrácia ľudí, tlačenica a keď ešte je vonku 35 až 40 stupňov.
    Tam naozaj sa musí dodržiavať pitný režim, 2,5 až 3 litre vody na osobu počas prehľiadky. Návštevu údolia kráľov by som každému odporučila na jar alebo na jeseň, resp. v zime. Ja som tam bola na jar, ale medzi tými kameňmi bola teplota až 50 stupňov, úplne sme boli dehydrovaní, menil sa nám hlas, až nám to bolo smiešne. No taký mokrý a studený uterák to je super nápad.
    Je to naozaj zážitok vidieť tie rozdiely v centre Káhiry a na periférií, život popri Nílu atď.
    luckapastvova
    Ahoj!

    Ja som si s priateľom tiež pozerala nejaké zájazky do Egypta. 8-dňový poznávací zájazd sa mi zdá dosť krátky, na to že človek chce veľa vidieť a chce to aj prežiť vzhľadom na náročnosť kvôli vysokým teplotám. Mne sa veľmi páčil poznávací výlet Nefertiti, v ktorom bol zahrnutý aj výlet fekulou. Ak by sa dalo vybrať, ja by som sa pokúsila ísť do viachviezdičkového hotela.
    Prajem krásnu dovolenku a mnoho peknách zážitkov.
    Snáď to aj mne výjde niekedy z jari na budúci rok.

    Hatšepsut - poznávací zájazd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.