Zavrieť

Porady

výpočet diet

Ahoj, poraďáci! Po dlhšej dobe mám zas problém, s ktorým si neviem rady: pracujem v ČR, ale firma je na Slovensku. Je to práca na týždenné turnusy a pracujem 12 hod denne. Diety mám 630kč - a teraz ten problém: tie diety by mali byť podľa mňa o 50% vyššie, či nie? Vedenie mi na túto otázku odpovedalo, že diety nie sú za odprac. hodiny, ale na deň - je toto ich tvrdenie správne? A ešte jedna otázka: ak má priemer. mesiac 157,5 hod., tak môj 12-stkový má 165 hod. (tie 12-stky mi rozpočítavajú na "osmičky"). Nemal by sa rozdiel prejaviť aj v dietach - nemal by som mať o 1 deň diet viac?
Ak viete, poraďte! V každom prípade - dík!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ľoška je offline (nepripojený) ľoška

    ľoška
    Nárok na stravné vyplýva zo Zákona o cestovných náhradách, jeho úplné znenie je aj tu na porade, môžeš si ho presne naštudovať. Teba sa týka hlavne §13, 14 a 16. Stravné dostávaš v súlade so zákonom. Na vznik nároku je rozhodujúci prechod hraníc a na základe toho, koľko hodín stráviš mimo SR, máš nárok na plné alebo čiastočné stravné. Podľa toho čo píšeš, dostávaš stravné v plnej sume 6OO CZK, keď stráviš mimo SR viac ako 12 hod. Zároveň máš nárok na vreckové, ktoré zákon stanovuje v rozmedzí 5 až 4O %. Ty dostávaš tých 5 %, t.j. 3O CZK. Záleží na interných smerniciach firmy, aké sa rozhodne vreckové poskytnúť. Minimum je 5%.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.