Zavrieť

Porady

mach na kanadskom šindli

dobyr den na severnej strane s a nám vytrvoril mach na kanadskom šindli po deviatich rokoch. Ako ho odstrániť?
Naposledy upravil Dav : 13.10.14 at 10:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    kello Pozri príspevok
    dobyr den na severnej strane s a nám vytrvoril mach na kanadskom šindli po deviatich rokoch. Ako ho odstrániť?
    Myslim, ze najlepsie nechat tak.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Mach streche ublíži len esteticky, nie funkčne. Inak jedy na mach sa dajú kúpiť v záhradkárskych potrebách, účinok je ale krátkodobý . Mach sa do asfaltu nechytí len tak.Potrebuje aspoň trochu piesku alebo pôdy . Možno by pomohlo dôkladné očistenie strechy vap-kou.
    PS V Kocúrkove to vyriešili posvojom.)

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Vapkou sa da vycistit vsetko. Ale kanadskemu sindlu to urcite neprospeje, navyse sa po nom nema moc chodit, a uz vobec nie, ked je studeny, takze preto som umyvanie vapkou v prvom prispevku nespominal.

    Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

    Peter Briatka
    Ak chceš odstrániť ten mach a dlhodobo zabrániť tvorbe akýchkoľvek zelených organizmov,... navrhujem ti pripevniť rovnobežne s hrebeňom strechy medený pásik.... stekajúca voda počas dažďa jednoducho reaguje s meďou a zničí ten mach... V prípade, že ho je tam hrubá vrstva - najskôr by som ho wapkou odstránil...

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    za kanadský šindeľ porastený machom sa platia ťažké peniaze, a ty ho chceš odstrániť... Skús ho predať.
    Ak ho chceš odstrániť, tak máš nespočet možností - manuálne za použitia ľubovoľného náradia (kefa, špachtľa, tvrdšia metla...), prípadne spomínaným tlakovým čističom, alebo chemicky, čo je ale zbytočné a neekologické.

    jarfa1 je offline (nepripojený) jarfa1

    tak to keby som vedel ............ ...viac jarfa1
    ja som sa z machu tiez yo zaciatku potesil az kým nezacalo pri silnejsom dazdi zatekat. riesil som to chem postrekom ktorý zabral ale strecha je vysoka a pomerne strma tak ze aplikacia nebola zrovna jednoducha. urcite skusilm ten medeny pasik.............

    funtasta je offline (nepripojený) funtasta

    funtasta
    Med je podla mňa super a dlhodobé riesenie daj urobit medeny vrchol strechy a bude voda pocas dáždu rovnomerne nicit mach a lisajniky na streche na uvod by som použil ale tak este aj dakekeho machozruta

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Mne sa na altánku pod borovicou tež tvorili zelené fľaky na šindli, ale tie rýchlo zmizli, keď som zrezal strom.

    mach na kanadskom šindli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.