Zavrieť

Porady

TEORIA

Som uplny laik a so ziadnymi skusenostami ale chcem sa opytat ako to funguje.

Ked napriklad kupim v USA dajme tomu 10 triciek QuickSilver dam si ich doviest na slovensko ku mne domov. Potom ich budem nasledovne predavat na webe a este na ebayi.

A teraz k tomu co som chcel napisat je to legalne ? Nekazim meno QuickSilveru alebo nemozem byt stihany z toho ze toto predavam ale vlastne moj sedliacky rozum mi hovori ze ja to vlastne iba predavam moj sukromny majetok cez inzerat ako je ebay a slovensky eshop takze je vsetko v poriadku a pretoze ti je akoby inzerat nemam problemy s reklamaciou aspon sa mi zda lebo ebay nema tiez ked si kupim tovar tak oni nerucia zan... ruci zan predajca ale ten malokedy napise ze je platna zaruka dovtedy a presto je ebay tak popularny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Ano, je to v poriadku.

    Kupis si aj cely kontajner triciek pre osobnu spotrebu, zaplatis clo a potom prides na to, ze si ich vlastne kupil vela. Tak ich predavas. Ale vacsinou len formou inzeratov, alebo ebay - skratka nie webstranka na predaj quiksilver triciek s moznostou platby kartou.

    Hovori sa tomu legalna tienova ekonomika.

    Ale nezabudaj, ze tu cenu, ktoru si mohol vidiet na nejakom US internetovom obchode bude pravdepodobne bez Sales Tax a niektori predajcovia posielaju tovary len na US postal address.

    xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

    xBORISx
    Druha vec je ze ti kontajner pre vlastnu spotrebu colnik neprepusti...osobna skusenost...

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    xBORISx Pozri príspevok
    Druha vec je ze ti kontajner pre vlastnu spotrebu colnik neprepusti...osobna skusenost...
    Neskusal si ziadne vyhovorky? Typu darcek pre nasu mestsku cast .

    xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

    xBORISx
    to veru nie, dokonca mam znameho ktoremu dali 80ks triciek z USA zhabat pretoze na nich bolo made in Haiti a ze vraj ich bolo tak vela ze to vyvolalo nepochybne podozrenie z toho ze to nie je pre vlastnu potrebu...

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Bude zalezat, ako to budes vybavovat od zaciatku - dohodnut sa s obchodnikom, nech to pooznacuje ako PROMO, GIFT . Tak mi prislo aj jedno pero z HK. Gift = no customs duty .

    a13 je offline (nepripojený) a13

    a13
    No ja som to tak chcel spravit ze poznam jednu firmu ktora presne toto robi jej napisem ze chem toto toto ta firma je shipito.com ktora mi kupi z obchodu tu vec a potom to chcem jednoducho predat na slovensku a checm kupit asi 10 konkretne sa jedna o elektroniku

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    a13 Pozri príspevok
    No ja som to tak chcel spravit ze poznam jednu firmu ktora presne toto robi jej napisem ze chem toto toto ta firma je shipito.com ktora mi kupi z obchodu tu vec a potom to chcem jednoducho predat na slovensku a checm kupit asi 10 konkretne sa jedna o elektroniku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.