Zavrieť

Porady

Hnojenie oleandrov

vedel by mi niekto povedať, aké je ideálne hnojivo na oleandre. Zatiaľ používam to na muškáty, ale hrozne sa veľa toho minie. Počula som o nejakých granulách, ktoré sa rozpustia - je to kravské hnojivo.Neviem či to nie je moc ilné hnojiv o. Má niekto s tým skúsenosti?

ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ja ten granulovaný kravský hnoj používam aj na figovníky a vyzerá to tak, že to majú radi a našim psom sa tiež veľmi páči- aj tá vôňa- našťastie nie veľmi silná a zo začiatku sme ich museli odnaučiť, aby ho vyžierali.
    Nie je silný- teda závisí na tom koľko ho použiješ- množstvo je vyznačené.
    Na oleandre ja zvyknem používať tiež Kristalon- sú rôzne tipy- treba si správny vybrať- na opačnej strane je presne vyznačené koľko na 10l odmeriek a ako často hnojiť.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Na oleandri sa mi objavili zo spodnej strany listu tmave guľôčky . Asi je to puklica. Čo nato? Sú krásne len sa bojím, že nejaký postrek ich zničí. Alebo tie guľôčky

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Jara Pozri príspevok
    Na oleandri sa mi objavili zo spodnej strany listu tmave guľôčky . Asi je to puklica. Čo nato? Sú krásne len sa bojím, že nejaký postrek ich zničí. Alebo tie guľôčky
    Skús použiť actaru 25WG daj ju do zálievky, mne to poradila Angie13 v príspevku puklice na citronovníku, vyskúšala som a pomohlo to teraz to už používam aj na kaktusy ked sa tam objavia puklice a vždy to zaberie uvidíš.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    beba13 Pozri príspevok
    Skús použiť actaru 25WG daj ju do zálievky, mne to poradila Angie13 v príspevku puklice na citronovníku, vyskúšala som a pomohlo to teraz to už používam aj na kaktusy ked sa tam objavia puklice a vždy to zaberie uvidíš.

    Ďakujem, skúsim tento prípravok.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Jara Pozri príspevok
    Na oleandri sa mi objavili zo spodnej strany listu tmave guľôčky . Asi je to puklica. Čo nato? Sú krásne len sa bojím, že nejaký postrek ich zničí. Alebo tie guľôčky
    Ja používam jarovú vodu(aj zo spodu listov). Zopakovať 2-3 krát.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.