Zavrieť

Porady

prerobenie bytoveho jadra

dobry den,viem mi niekto poradit,kolko stoja poplatky co sa tyka ak potrebujem ziskat povolenie o prestavbe bytu,myslim stat,atd co ktomu patri.Byt je este druzstevny.Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    lucka0105 Pozri príspevok
    dobry den,viem mi niekto poradit,kolko stoja poplatky co sa tyka ak potrebujem ziskat povolenie o prestavbe bytu,myslim stat,atd co ktomu patri.Byt je este druzstevny.Dakujem za radu
    Poplatky žiadne ,daj si len žiadosť na družstvo a hlavne tam uveď že jadro bude vymurované z ľahčených tvárnic /ytong ,ipor hr.max 100mm/ a že zachováš povodne rozmery- nemali by byť proti.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    carolain Pozri príspevok
    Netreba stavebné povolenie? Toto sa oznamuje ako ľahká stavba?
    Prerábal som aj družstevný aj vo vlastníctve.
    Pri družstevnom mi dávalo súhlas iba družstvo
    Pri tom vo vlastníctve mi podpísal súhlas na žiadosti o prestavbu šef spoločenstva vlastníkov a žiadosť som podával na miestnom úrade./ r.2007/
    neviem či je to aj teraz tak ,lebo mali sa rušiť stavebné úrady na miestnych úradoch.Niekedy možu žiadať aj vyjadrenie statika ,ale to už je na tebe ako to vybavíš...

    šebka je offline (nepripojený) šebka

    Rada si nechám poradiť šebka
    My ideme prerábať jadro teraz, potrebovali sme súhlas spoločenstva, navštívili sme statika, vyjadrenie projektanta statiky, kde napísal stavebné úpravy /myslím, že sme platili 2400 SK/ a potom na mesto -odbor stavebnej správy . A teraz do práce....

    Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

    Ofélia
    šebka Pozri príspevok
    , potrebovali sme súhlas spoločenstva, navštívili sme statika, vyjadrenie projektanta statiky, kde napísal stavebné úpravy / a potom na mesto -odbor stavebnej správy . A teraz do práce....
    Myslím že takto je to určite správne aj bezpečné, vzhľadom k tlaku na nosné múry.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    ReaPet Pozri príspevok
    tam stačí len a bytoví podnik napísať žiadosť.
    Ak máte záujem my vám to môžme zrealizovať myslím tú prestavbu
    Posledný príspevok je starý dva roky ...

    Nevadí, veď možno čakali práve na Teba...

    prerobenie bytoveho jadra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.