Zavrieť

Porady

Daňové priznanie z motorových vozidiel

Dobrý deň prajem chcela by som sa opýtať, este v roku 2007 sme kúpili auto na s.r.o. hneď sa podalo daňové priznanie k dani z motorových vozidiel daňová povinnosť bola 652 Sk ibaze doklad o zaplatení nemám a ani naúčtované to nemám. Čo teraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mertinkova Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem chcela by som sa opýtať, este v roku 2007 sme kúpili auto na s.r.o. hneď sa podalo daňové priznanie k dani z motorových vozidiel daňová povinnosť bola 652 Sk ibaze doklad o zaplatení nemám a ani naúčtované to nemám. Čo teraz?
    AKo bolo uhrádzané? Cez účet, alebo v hotovosti šekom na pošte? Čo tak navštíviť srpvcu dane a požiadať ho o potvrdenie úhrady dane?

    mertinkova Pozri príspevok
    Opravné daňové?
    Prečo opravné?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mertinkova Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem chcela by som sa opýtať, este v roku 2007 sme kúpili auto na s.r.o. hneď sa podalo daňové priznanie k dani z motorových vozidiel daňová povinnosť bola 652 Sk ibaze doklad o zaplatení nemám a ani naúčtované to nemám. Čo teraz?
    mertinkova Pozri príspevok
    lebo som zistila že to nemám ani naúčtované
    mertinkova Pozri príspevok
    no a čo teraz? z úhradou nemám problém
    Teraz tomu nerozumiem. V prvom príspevku píšeš, že nemáš doklad o úhrade. Potom, že s úhradou nie je problém. Ako je to teraz v skutočnosti? Alebo problém spočíva v tom, že v účtovníctve sa neúčtovalo o predpise (531/379) a následne o úhrade (379/221, 211) ?

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    totiž nemám problém že nemám doklad o úhrade to by až taký problem nebol buď oň požiadam, alebo to nejak urobim, skôr mám problém že som tých 652 Sk nenaúčtovala.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mertinkova Pozri príspevok
    totiž nemám problém že nemám doklad o úhrade to by až taký problem nebol buď oň požiadam, alebo to nejak urobim, skôr mám problém že som tých 652 Sk nenaúčtovala.
    Je to nevýznamná položka. Zúčtuj to v r.2008 oproti 428, alebo 429 podľa toho či ste mali zisk alebo stratu. nákladovému účtu 531 ako nedaňový.

    Opravené na základe upozornenia od azla. Ďakujem.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 29.04.08 at 10:46

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    smith Pozri príspevok
    Je to nevýznamná položka. Zúčtuj to v r.2008 oproti 428, alebo 429 podľa toho či ste mali zisk alebo stratu.
    Vzhľadom k tomu, že ide o nevýznamnú sumu (652.- Sk), neúčtujeme to cez účet 428,429 ale naúčtujeme to na príslušný nákladový účet( avšak nedaňová analytika), ktorý neovplyvňuje základ dane v r.2008.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Opravil som svoj príspevok. Ďakujem za upozornenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.