Zavrieť

Porady

Predcasne splatenie hypoteky

Zdravim,
Mam jednu otazku na ludi, ktory uz neaky ten cas splacaju hypoteku. Takze k veci. Pred pol rokom som si zobral xxxtis hypo, na 6 rokov. Dobu fixacie mam na 3 roky. Podla zmluvy mozem predcasne bez poplatkou splatit len 20percent kazdym rokom. Uvazujem vsak nad jednym. V zmluve sa pise, ze po prehodnoteni fixacie, tj.po 3 rokoch mi banka posle postou novu urokovu mieru, ktoru mozem, ale nemusim akceptovat. Ak ju nebudem akceptovat, musim vyplatit zvysnu cast nesplateneho uveru naraz, tusim do 6 mesiacov. Toto by mi uplne vyhovovalo, pretoze moja financna situacia vyzera tak, ze za tie 3 roky by som mohol splatit tu hypoteku.A teraz k tej otazke. Co ked mi po skonceny doby fixacie, banka ponecha ten isty urok, teda neposle ziadny papier, a ja sa nebudem moct odvolat? Alebo banka vzdy posiela oznam po fixacii? Ake mate skusenosti? Hypo je z Tatrabanky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Oznámia Ti ju 30 dní pred skončením fixácie. Momentálne nikto nevie, aká úroková sazdba bude za 2,5roka. Môže byť nižšia aj vyššia.

    Predcasne splatenie hypoteky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.