Zavrieť

Porady

delenie domu prostrednictvom sudu

zdravim,
viete mi pls poradit, na co vsetko sa prihliada pri rieseni vyplatenia podielu z domu, ktory sme si postavili spolocne s mojou ex-priatelkou (neboli sme zobrati). Na LV sme 50-50%.
Da sa dom jednoducho ocenit znalcom a ide sa na polovicu? Ona v tom dome byva 4 roky po rozchode, cize plati vsetko, co to prinasa (dan, energie, udrzbu...)
Resp.znaĺecky posudok, ktory ma spred 4.rokov je zda sa mi dost nizky - jedna sa o novostavbu v relativne neatraktivnej lokalite (cca 15 km od NR).
Dakujem
ajty
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    faba je offline (nepripojený) faba

    faba
    V prvom rade je dohoda o cene a majetkovom vysporiadaní,ktoru môžete uzavrieť dobrovolne a slobodne. Meritom je cena na ktorej je možná dohoda a to podľa znaleckého posudku alebo aj adekvátne podľa vynaložených nákladov na stavbu, očom spíšete písomnu dohodu overenú ŠN. V opačnom prípade budete musieť zvýšiť vaše náklady o cenu právneho zastúpenia a súdne trovy. Váš radca

    littleboy je offline (nepripojený) littleboy

    littleboy
    Delenie spoluvlastnictva cez sud (ak sa nedokazete dohodnut) spociva v tom ze na prvom pojednavani sudca na zaklade vasich vypovedi stanovi datum ku ktoremu sa vase spoluvlastnictvo oficialne rozdeli a nasledne ustanovi znalca z odvetvia: Odhad hodnoty nehnutelnosti na vypracovanie znaleckeho posudku pre stanovenie vseobecnej hodnoty nehnutelnosti k tomuto stanovenemu datumu. Znalec potom pri obhliadky za pritomnosti vas oboch zisti aky bol stavebnotechnicky stav domu k stanovenemu datumu. Vsetko co sa s domom udialo po tomto datume nebude brat znalec do uvahy.

    delenie domu prostrednictvom sudu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.