Zavrieť

Porady

Nepenazny vklad a potreba posudoku

Dorby den,

Chcel by som do zakladneho imania zahrnut nepenazny vklad v podobe notebooku, nejakeho dalsieho hardware a software. Vsetko bolo kupovane len nedavno, ku vsetkemu mam fakturu alebo blocik. Aj v tomto pripade je nutne davat robit znalecky posudok? Je nejaka moznost/podmienka kedy to potrebne nie je?

K software: ten bol kupovany online v USD, faktura je vystavena pochopitelne v USD. Tam mam ratat sumu podla NBS alebo podla toho kolko mi to vskutocnosti v ten den stiahlo z uctu pri platbe kartou?

(Podobna otazka tu uz sice odznela, avsak odpoved som sa nedozvedel, kedze opytovatel nemal doklad-fakturu.)

Dakujem,

Stevo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Stiivi Pozri príspevok
    Dorby den,

    Chcel by som do zakladneho imania zahrnut nepenazny vklad v podobe notebooku, nejakeho dalsieho hardware a software. Vsetko bolo kupovane len nedavno, ku vsetkemu mam fakturu alebo blocik. Aj v tomto pripade je nutne davat robit znalecky posudok? Je nejaka moznost/podmienka kedy to potrebne nie je?

    K software: ten bol kupovany online v USD, faktura je vystavena pochopitelne v USD. Tam mam ratat sumu podla NBS alebo podla toho kolko mi to vskutocnosti v ten den stiahlo z uctu pri platbe kartou?

    (Podobna otazka tu uz sice odznela, avsak odpoved som sa nedozvedel, kedze opytovatel nemal doklad-fakturu.)

    Dakujem,

    Stevo
    K tomu posudku sa neviem vyjadriť, ale napadá ma otázka. Nebude problém s licenciou na software? Bol kupovaný na občana, teda aj licencia by mala byť na občana. A podľa autorského zákona nie je možné prenášať licenciu na tretiu osobu, v tomto prípade na novovznikajúcu spoločnosť.

    Nepenazny vklad a potreba posudoku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.