Zavrieť

Porady

Výbery zo zahr.účtu a kurz.rozdiely

Dobrý večer,
prosím, poraďte mi najjednoduchší spôsob zaúčtovania bank.výpisov, keď konateľ má plat.kartu a učet CZK a vyberá SKK na Slovensku z automatu a v ČR z aut. Eurá, tiež účet EUR a tiež výbery na SK aj v EU.
Musím pri každom výbere zaúčtovať kurz. rozdiely? Mám tých výberov až ,až...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Omaria Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    prosím, poraďte mi najjednoduchší spôsob zaúčtovania bank.výpisov, keď konateľ má plat.kartu a učet CZK a vyberá SKK na Slovensku z automatu a v ČR z aut. Eurá, tiež účet EUR a tiež výbery na SK aj v EU.
    Musím pri každom výbere zaúčtovať kurz. rozdiely? Mám tých výberov až ,až...
    Predpokladám, že ide o účet patriaci s.r.o.
    Ak to bude výber CZK z účtu CZK, použije sa kurz NBS dňa výberu - k.r. nevznikne.
    Ak to bude výber SKK z účtu CZK, použije sa komerčný kurz banky, ktorým boli SKK predané; k.r. tiež nevznikne.
    Pri účte EUR obdobne.

    Omaria je offline (nepripojený) Omaria

    Omaria
    Keď to prepočítam SKK/CZK tak mi to nesedí. Vzniká mi kurz. rozdiel.
    Jedná sao výbery z bankomatu na Slovensku z Českého účtu a je ich dosť. Asi mam zaučtovať každý kurz. rozdiel zvlášť alebo nejak jednoduchšie?

    stralis je offline (nepripojený) stralis

    stralis
    Ja mám ten istý problém,lenže opačný.Výpis SKK a výbery z bankomatu v zahraničí alebo platby cez terminál prebehnú v CZK avV Eurách.Ako mám zaúčtovať kurzový rozdiel?lebo v PU v omege mi to automatický nezaúčtuje a po každej operácií to musím prepočítavať ručne a mám toho dosť veľa.Tak ako?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    stralis Pozri príspevok
    Ja mám ten istý problém,lenže opačný.Výpis SKK a výbery z bankomatu v zahraničí alebo platby cez terminál prebehnú v CZK avV Eurách.Ako mám zaúčtovať kurzový rozdiel?lebo v PU v omege mi to automatický nezaúčtuje a po každej operácií to musím prepočítavať ručne a mám toho dosť veľa.Tak ako?
    Keďže ide o korunový účet v banke, treba použiť komerčný kurz banky - presne tak aby to sadlo na Sk ktoré ubudli na účte, t.j. kurzový rozdiel nevznikne. Komerčný kurz sa v omege zapisuje do okienka "kurz banka".

    stralis je offline (nepripojený) stralis

    stralis
    ďakujem za radu.Ale účet 335 pri kontrole mi nesedí. napr. ID 22.5.08 25799,93 CZk kurz NBS je 1,243 a výpis banka zaúčtovaneé 26.05.2008 32327,31 SKK. Čo s tým rozdielom keď si to prepočítam? cez ID to dopočítať?

    Výbery zo zahr.účtu a kurz.rozdiely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.