Zavrieť

Porady

Exekúcia

Dobrý deň chcel by som sa spýtať či by ste mi nevedeli pomôcť v takejto situácií.

Po rodičoch sme zdedili dom a je nás 7 súrodencov, každý má 1/7. Najmladší zo súrodencov tam má prihlásený trvalý pobyt. Je slobodný, má 38 rokov a momentálne pracuje v Čechách. Neplatí dane museli sme sa ako súrodenci na to poskladať, má aj pôžičku 30 000Sk na Slovensku, ktorú momentálne nespláca. Keby túto pôžičku neplatil ďalej, môže siahnuť exekútor na tento dom, na ktorý máme nárok všetci súrodenci? Môže sa dom predať aj bez súhlasu najmladšieho súrodenca a splatiť jeho dlhy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ericson Pozri príspevok
    Dobrý deň chcel by som sa spýtať či by ste mi nevedeli pomôcť v takejto situácií.

    Po rodičoch sme zdedili dom a je nás 7 súrodencov, každý má 1/7. Najmladší zo súrodencov tam má prihlásený trvalý pobyt. Je slobodný, má 38 rokov a momentálne pracuje v Čechách. Neplatí dane museli sme sa ako súrodenci na to poskladať, má aj pôžičku 30 000Sk na Slovensku, ktorú momentálne nespláca. Keby túto pôžičku neplatil ďalej, môže siahnuť exekútor na tento dom, na ktorý máme nárok všetci súrodenci? Môže sa dom predať aj bez súhlasu najmladšieho súrodenca a splatiť jeho dlhy?
    Bez súhlasu predať nie je možné. Musia všetci spoluvlastníci súhlasiť s predajom. V prípade exekúcie exekútor môže siahnuť iba na spoluvlastnícky podiel tedan na 1/7 domu.

    Tikuška je offline (nepripojený) Tikuška

    Tikuška
    má niekto niečo k pohľadávkam a záväzkom- alebo niečo všeobecné o účtovníctve? budem vďačná
    Tato vec aj mna zaujima . Dom o ktory sa jedna ma este viac dedicov ( tusim16) Na jedneho z nich je uvalena exekucia . Exekutor uz rozposlal listy vsetkym ostatnym ze dom pojde do exekucie !!! Podla odpovede poradaka Smitha na to ale nema narok .
    Zastrasuje ? Skusa ? Ma exekutor moznost to urobit ?
    Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.