Zavrieť

Porady

Dôchodca, PN, KPČ

Dobrý deň. Pracuje u nás dôchodca na vrátnici na kratší pracovný čas, dnes mi doniesol PN. Má normálne nárok na náhradu príjmu a potom nemocenské ako ostatní zamestnanci, akokeby pracoval na plný úvazok ? Ďakujem.
A ešte jedna otázka. Ako by ste pokryli jeho neprítomnosť, keď ani neviem, dokedy bude PN ? Môžem na miesto neho zobrať kým sa vráti niekoho na dohodu, či musím na pracovnú zmluvu na kratší PČ ? Aby som neporušila zákon. Ide o to, že všetci na vrátnici sú na kratší PČ, majú v zmluve 32 hod týždenne a nemôžu vlastne pracovať nadčas.
Naposledy upravil petacuckova : 02.05.08 at 04:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    petacuckova Pozri príspevok
    Dobrý deň. Pracuje u nás dôchodca na vrátnici na kratší pracovný čas, dnes mi doniesol PN. Má normálne nárok na náhradu príjmu Má nárok na náhradu príjmu aká mu vyjde podľa podkladov v mzdovom účtovníctve .a potom nemocenské Od 1.1. 2008 je zmena v odvodoch za dôchodcu a preto MÁ aj on nárok na nem dávky zo SPako ostatní zamestnanci, akokeby pracoval na plný úvazok ? Ďakujem.A ešte jedna otázka. Ako by ste pokryli jeho neprítomnosť, keď ani neviem, dokedy bude PN ? Zober niekoho na dohodu a uveď do dohody,že ide o zastupovanie pracovníka na PN - nič tým neporušíš.Môžem na miesto neho zobrať kým sa vráti niekoho na dohodu, či musím na pracovnú zmluvu na kratší PČ ? Aby som neporušila zákon. Ide o to, že všetci na vrátnici sú na kratší PČ, majú v zmluve 32 hod týždenne a nemôžu vlastne pracovať nadčas.
    ...........................

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.