Zavrieť

Porady

zražková daň a daň zo zav.činnosti

Robím aprílové výplaty a program mi nenatiahol do prevodného príkazu zrážkovú daň ani daň zo záv,činnosti. Urobila som niekde chybu? Doteraz to bolo automatické.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    dan Pozri príspevok
    Robím aprílové výplaty a program mi nenatiahol do prevodného príkazu zrážkovú daň ani daň zo záv,činnosti. Urobila som niekde chybu? Doteraz to bolo automatické.
    Dakujem
    Aky program?

    Možné riešenie - pozri o mesiac späť, či to šlo. Ak nie, tak to môže byť spôsobené veľkým preplatkom z ročného zúčtovania...

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Program Olymp,ano dakujem,preplatok tam bol, ale do prehladu mi to natiahlo spravne ako má byť, to ma pomýlilo,,,ze v prehlade to natiahlo a do prevodného príkazu nie,.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    dan Pozri príspevok
    Program Olymp,ano dakujem,preplatok tam bol, ale do prehladu mi to natiahlo spravne ako má byť, to ma pomýlilo,,,ze v prehlade to natiahlo a do prevodného príkazu nie,.
    Olymp nepoznám. Ale ak sa správne chápame, ide o preplatok z RZ? Tak v tom prípade ak preplatok je vyšší ako odvodová povinnosť, tak to nemá byť prečo na príkaze.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Do prevodného Ti to nemohlo natiahnuť vtedy, ak máš preplatok na dani, vtedy nič neodvádzaš. Zrážkovú daň neodvádzaš asi za to, že si si ju započítala s daňovým bonusom. Program si pamätá, koľko ešte bude musieť odpočítavať a podľa toho Ti bude generovať prevodné príkazy.

    zražková daň a daň zo zav.činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.