Zavrieť

Porady

spolužitie

S priateľom sme si kúpili RD.Obaja sme rozvedený a máme 2 deti.Po rozvode predal svoj byt a kúpil bývalej manželke 3 izb.byt Ja som mala byt, ktorý som predala a sumu som doložila ku kúpe domu.Priateľ si zobral hypotéku, ktorú spláca ,ja v nej nefigurujem.Na LV máme dom zapísaný 1/2 na 1/2.Chcem sa opýtať,či si môže jeho bývalá žena -deti nárokovať na dom.Obávam sa ,aby som aj s deťmi neostala na ulici,či by nebolo lepšie sa zosobášiť.
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    daniella23 Pozri príspevok
    S priateľom sme si kúpili RD.Obaja sme rozvedený a máme 2 deti.Po rozvode predal svoj byt a kúpil bývalej manželke 3 izb.byt Ja som mala byt, ktorý som predala a sumu som doložila ku kúpe domu.Priateľ si zobral hypotéku, ktorú spláca ,ja v nej nefigurujem.Na LV máme dom zapísaný 1/2 na 1/2.Chcem sa opýtať,či si môže jeho bývalá žena -deti nárokovať na dom.Obávam sa ,aby som aj s deťmi neostala na ulici,či by nebolo lepšie sa zosobášiť.
    Ďakujem za odpoveď
    No pri dedení po priateľovi jediný dedičia sú jeho vlastné deti.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    daniella23 Pozri príspevok
    A čo v prípade sobáša?
    V prípade sobáša jeho majetok sa delí nasledovne: manželka 1/2, a druhá polovica sa delí medzi manželkou a detmi rovnakým dielom.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    daniella23 Pozri príspevok
    Ja viem že jeho deti, to aj beriem.Takže asi sobáš je najlepšie riešenie.
    Podľa mňa sobáš by mal byť z lásky a nie kvôli majetku.
    Veď aj je, nie som s tých, ktorí vstupujú do zväzku bez lasky,iba kôli SK.Mám už niečo za sebou a určite by som nešla do niečoho takého z človekom ,ktorého nemám rada a tobôž si predala strechu nad hlavou.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Neviem z akého dôvodu by si mala nárokovať na majetok jeho bývalá manželka. Jedine v prípade smrti (čo teda neprajem) by dedili jeho deti, ale VŠETKY jeho deti a prípadne osoba, ktorá s ním pred smrťou žila nejaký čas (bolo to počas jedného roka, neviem, či už nie je tá doba teraz iná) v spoločnej domácnosti.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    iriska Pozri príspevok
    Neviem z akého dôvodu by si mala nárokovať na majetok jeho bývalá manželka. Jedine v prípade smrti (čo teda neprajem) by dedili jeho deti, ale VŠETKY jeho deti a prípadne osoba, ktorá s ním pred smrťou žila nejaký čas (bolo to počas jedného roka, neviem, či už nie je tá doba teraz iná) v spoločnej domácnosti.
    Zle si prečítala predchádzajúce príspevky. Bývalá manželka si nič nenárokuje, lebo ani nemá nárok.
    Osoba, ktorá s ním žila v spoločnej domácnosti (bez sobáša) t.j. partnerka
    tiež nebude mať nárok na dedičstvo v prípade smrti. Ale aj toto bolo už spomenuté.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    smith Pozri príspevok
    V prípade sobáša jeho majetok sa delí nasledovne: manželka 1/2, a druhá polovica sa delí medzi manželkou a detmi rovnakým dielom.
    Len trochu poopravím.
    V prípade, že by boli manželmi, po mužovi by dedila manželka s jeho deťmi rovnakým dielom, pokial ide o majetok, ktorý vlastní iba manžel. Tú 1/2 žena predsa už vlastní a nebola by predmetom dedenia.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Andyke Pozri príspevok
    Zle si prečítala predchádzajúce príspevky. Bývalá manželka si nič nenárokuje, lebo ani nemá nárok.
    Osoba, ktorá s ním žila v spoločnej domácnosti (bez sobáša) t.j. partnerka
    tiež nebude mať nárok na dedičstvo v prípade smrti. Ale aj toto bolo už spomenuté.
    Aha, pardon, "tí, ktorí žili s poručiteľom najmenej po dobu jedného roku pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti" dedia len vtedy, ak nededia potomkovia poručiteľa. A to by bol tento prípad, čiže len deti.
    p.s. otázka znela, či si môže nárokovať bývalá manželka - deti, tak som odpovedala, že manželka nemôže.
    prajem p.d.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.