Zavrieť

Porady

Pupava

chcel by som sa vas spytat , ako sa da odstranit pupava z travnika....dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Mne sa najviac osvedčilo ručné vyrezávanie s nožom do koreňa. Záhradka s dvorom nie je veľmi veľká. Robím to druhý rok, dávam pozor, aby náhodou nejaká neodkvitla a už sa skoro vôbec neobjavuje. Chémiu nepoužívame, lebo máme malé deti, ktoré sa vonku hrajú.

    david93 je offline (nepripojený) david93

    david93
    no ale ja mam 10 ar-ovu zahradu a pupavou je pokryta uplne cela...taq ze rucne by to bolo nad moje sily

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Je dostat postrek na nicenie sirokolistych burin z travnika, len zial neviem teraz ako sa volal, pouzili sme ho minuly rok a sem tam este co ostalo, tak po dazdi nozikom docistit - vyrezat aj z korenom, najlepsie ak sa da za mokra vytiahnut. V specialnych predajniach urcite ti ten postrek poradia.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nám sa osvedčilo vyrezať nožom,ak sa aj nejaká vyskytne, tak odtrhnúť pred vysemenením

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Z vlastnych skusenosti viem, ze pupavy sa zbavit neda, len ju drzat na patricnej uzde. Cely rok chodim s vidlami a vykopavam ju aj s korenmi, ale staci, aby niekde v okruhu kilometra nieco rozkvitlo a vysemenilo sa a uz to mame vsetci v zahradach. Chemicke nicenie je mi proti mysli, tak likvidujem mechanicky.

    dalida je offline (nepripojený) dalida

    dalida
    My máme tiež pomerne rozsiahly trávnik, takže mechanické odstraňovanie púpavy by bolo veľmi náročné a nie dosť účinné. Ja používam Bofix, selektívny listový herbicíd na použitie v trávnikoch. Cez listy preniká až do koreňov, takže zlikviduje celú rastlinu.

    nidoh je offline (nepripojený) nidoh

    starký nidoh
    Postrek sa volá Bofix,stačí postriekať ,púpava postupne do 2-3 týždňov vyhynie.Odskúšané!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.