Zavrieť

Porady

auto do 100tis. sk

Dobrý deň,
chcem začať podnikať a budem potrebovať osobné auto v podstate neuvažujem o nejakom brázdení ciest po slovensku skôr len po meste....vie niekto poradiť ake auto kúpiť do 100tis SK. Uvažoval som napr. o fiat punto starsi alebo aj novsi model rv 2001 som nasiel, alebo felicia, renault clio ?
načo si dávať pozor pri kúpe. Máťe niekto skusenosti s autoalles, aaauto, darex, poskytujú aj určité zaruky...da sa im veriť nerozpadne sa mi auto po týždni?
dakujem
(nejak tu na porade mi chýba sekcia auto...)
Usporiadat
kabul kabul

kabul je offline (nepripojený) kabul

vdaka za tip ale neviem ci veteran je správna voľba. Skor ma zaujíma ako je to s jazdenkami ako je felicia,punto,clio atd. proste auto do 100tis na ktore sa da spolahnúť. Možte dať tip aj na auto do 200tis. Len by som na začiatok nechcel velmi zozhadzovať peniaze.
Naposledy upravil kabul : 05.05.08 at 08:03
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Chapem, ze si to pochopil ako recesiu, ale na toho stareho Mercedesa sa budes moct viac spolahnut ako na tie auta, co si spominal. To je este auto z doby, ked Mercedes vyrabal najspolahlivejsie auta (dnes to uz vobec neplati), navyse v tom aute nie je ziadna zbytocna elektronika, co je velkou vyhodou...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
miško, ty si fakt recesista, vari nevieš, že autá bez katalyzátora sa budú vyraďovať z prevádzky ?

pre kabul:
odporúčam sledovať inzeráty - prvý majiteľ auta, najazdených cca do 100.000km , Fiat Punto je dobrá voľba - / záujem o auto do 100.000Sk /
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

hanelie Pozri príspevok
miško, ty si fakt recesista, vari nevieš, že autá bez katalyzátora sa budú vyraďovať z prevádzky ?
/
A to ti prosim kto povedal? (Okrem toho je dost mozne, ze tem Mercedes katalyzator ma.)
0 0
kabul kabul

kabul je offline (nepripojený) kabul

nájde sa tu niekto kto ma skusensti s kúpou auta do 100tis?
re: hanelie
mne sa punto tiez pozdáva dokonca aj model 2001 sa da kúpiť do 100tis. nebude za tým niejaký háčik?...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,

Okrem toho je dost mozne, ze tem Mercedes katalyzator ma.)
miško ten typ MB 100% katalyzátor NEMÁ

nevieš, že autá bez katalyzátora sa budú vyraďovať z prevádzky ?
A to ti prosim kto povedal?
to je na margo tej recesie - ale šumy sú
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

hanelie Pozri príspevok


miško ten typ MB 100% katalyzátor NEMÁ
Ja to netvrdim na 100%, ale je dost mozne, ze ma. Ked osm prisiel v r. 1990 do USA, prvu vec, co som si vsimol, ze auta vobec nasmradia. Vsetky mali katalyzator.

Tento Mercedes je prelom roka 1982/83 a je to dovoz z USA. Ked si uvedomis, ze Mercedes vzdy ponukal nove technologie v podstate ako prvy (prve centralne uzamykanie, myslim aj prve ABS) tak je mozne, ze katalyzator ma. Toto auto ma napr. uz automaticku klimu a tempomat (okrem inej vybavy)...
0 0
stifler1 stifler1

stifler1 je offline (nepripojený) stifler1

Podla mna by si si mal kupit feliciu, je to dobre auto, nezerie to vela, lacne diely su nanu a napr. taka 1999 1.3, 1.6 MPi mas motor volkswagen co viac ti treba? A ten mercedes ani si nechcem predstavit kolko musia nan stat nahradne diely?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
háčiky sú asi v každom aute. Pretáčanie kilometrov minimálne o polovicu je každodenný chlebíček bazáristov. A to dúfaj, že to nestočil ešte pred tým aj majiteľ. Zobral by som hocijaké dôveryhodné auto a moc by mi nezáležalo na značke ani veľkosti.
0 0
capitalservice capitalservice

capitalservice je offline (nepripojený) capitalservice

kúpenie jazdeného auta vždy skrýva nejaké riziko. Na AAA som na nete našiel prevažne negatívne referencie.
Ide o to, čo od auta očakávaš. Kúpiť jazdené v tej cene, nie je problém...
Ale vezmi so sebou technika, nech sa naň poriadne pozrie. A aj skúšobná jazda veľa vypovie o kvalite predávaného auta. Lenže treba počítať s tým, že životnosť dôležitých vecí v aute je dimenzovaná na počet najazdených km. To len na margo toho aby si potom viac neservisoval a nezháňal súčiastky, než jazdil. Ak nechceš na začiatku veľmi rozhadzovať peniaze, tak skús leasing. Tu by som odporučil odstúpené leasingy. Auto je relatívne nové a dá sa pri takejto forme získania auta dosť výrazne ušetriť. Daj si do vyhľadávača "odstúpim leasing", posurfuj a určite niečo nájdeš.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

stifler1 Pozri príspevok
Podla mna by si si mal kupit feliciu, je to dobre auto, nezerie to vela, lacne diely su nanu a napr. taka 1999 1.3, 1.6 MPi mas motor volkswagen co viac ti treba? A ten mercedes ani si nechcem predstavit kolko musia nan stat nahradne diely?
Felicie uz patrie do ineho storocia. Nemaju servo, myslim ze casto ani airbagy. Mne asi pred 10 rokmi nukali jednu, uplne novu, 1,6 s vyraznou zlavou. Bol som sa previezt, a povedal som si, ze bud si kupim normalne auto (hoci ojazdene) alebo budem jazdit elektrickou. Zatocit volantom na mieste nebola sanca a ked som si sadol dozadu, tak na prvom hrbe som nechcel verit, ze sme nedostali defekt na vsetky kolesa a ze nejdeme po diskoch.
0 0
Ildigo Ildigo

Ildigo je offline (nepripojený) Ildigo

Tiež som chcela kúpiť auto do 100 tis., hľadala som na nete približne 2 mesiace a postupne som cenu posunula do 200 tis., lebo do 100 tis. som nič vhodné nenašla. Chcela som niečo menšie, malá spotreba, jazdenie hlavne po meste. Nakoniec som kúpila v autobazári Citroen C2 a zatiaľ som s ním veľmi spokojná.
Má 4 roky, najazdených 50 tis.km, cena 160 000,- , vhodnejšie je pre ženy.
A hlavne môžem odporúčiť zobrať so sebou odborníka, ušetril nám 20 tis.
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

nemal by byt problem kupit nejaku H civic. 1996-1998 Autach boli velmi davno montovane serva a ABS. Kvalitou sa im nevyrovna ziadne auto a napriek tomu, ze mozu mat aj 10-11 rokov funguju perfektne. Samozrejme zalezi od majitelov. Najidealnejsi motor do toho je 1,5 VTEC.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Bazáry veľmi radi klamú. A auto vyčistia, preleštia lak a ani nezistíš, koľko má auto skutočne rokov. Na jednej stránke som raz čítal, že pri kúpe second-hand auta je dobré pozrieť napr. na opotrebenie pedálov alebo volantu. Ale kamarát teraz kupoval daewoo z Darexu..a čuduj sa svete...auto má 13rokov, na tachometri 80tis a pedále úplne nové... Takže aj na toto už bazár prišiel
O feldách tu bol nejaký názor. Určite, že sa konfortom nevyrovnajú novým autám. Ale čo sa ceny servisu týka, je to určite najlacnejšie riešenie. A ďalšia vec..ja osobne servisom neverím. Do zoznamu vykonaných prác napíšu, že vymenili aj vzduch v pneumatikách, keď ideš s autom na servis.
Ale každé auto má svoje muchy. Avšak to pokračovanie leasingu ako navrhol capitalservice je určite dobrý nápad. Pred 2rokmi som leasoval nové auto a povedal som si..nikdy viac. Auto je najhoršia investícia na svete. Hneď na druhý deň po kúpe stratilo cca 30% z kúpnej hodnoty a mal som ho problém predať za normálnu sumu... Nové ja neodporúčam. Radšej 2-3 ročné auto...
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
ľahko cez 200 tis. kúpiš už aj nové malé auto. pokiaľ toho nepotrebuješ veľa voziť, tak to môže byť cesta:
http://www.autosalon.sme.sk/auto-pon...rt_key=cena_ao
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ja idem tiez kupit do 100tis. uz som na 90 percent rozhodnuty pre Fiat Brava,... k felicii mame ju doma 1.6/1999 ma to aj posilovac riadenia nehovorim, ze to je luxus ale na prevoz z bodu A do bodu B v pohode posluzi.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

mladymuz Pozri príspevok
nemal by byt problem kupit nejaku H civic. 1996-1998 Autach boli velmi davno montovane serva a ABS. Kvalitou sa im nevyrovna ziadne auto a napriek tomu, ze mozu mat aj 10-11 rokov funguju perfektne. Samozrejme zalezi od majitelov. Najidealnejsi motor do toho je 1,5 VTEC.
MOzem potvrdit pred 6 rokmi som kupila HONDA CIVIC 1,5 VTEC, vtedy už 6 ročnú a nedám na ňu dopustiť, naozaj spoľahlivé auto funguje perfektne, pravidelne chodim na prehliadky, okrem drobných vecí ako filter, žiarovka a tď sa nemenilo nič. Šlape ako hodinky.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Hm...pred 2 rokmi som kúpil nový Hyundai Accent. Teraz som sa presťahoval do BA..a Accent som radšej nechal otcovi a zobral som si jeho Feldu...iba a len koli tomu, že v BA každy jazdi ako blazon...a radšej nech mi niekto nacuva do starej feldy, ako do noveho auta
0 0
kabul kabul

kabul je offline (nepripojený) kabul

vdaka za tipy, pozeral som na tu hondu CIVIC 1,5 VTEC len je nejako draha asi 150tis. na to ze ma 10,11 rokov (žeby kvalita ovplivnila cenu auta aj tak starého?

re pedro: Me sa pozdáva take fiat bravo no počujem samy šum čo sa tyka kvality aut od fiatu..je to pravda?

To auto ktoré si chcem kúpiť by bolo moje prvé takže aj preto nepoškulujem na autá okolo 200tis. (hm mozno by som bral taku fabiu lebo som s nou robil vodičák čo bolo par rokov dozadu takže vyjazdeny rozhodne niesom :-)
Pozeral som na feldy rv. 1999 a tie maju aj napr servo a inu vybavu atd.. je taka felicia dobrá voľba? Dajú sa najsť aj za 79tis...takze cenovo v pohode. Kupil niekto feldu do 100tis?... A teraz ľutuje pripadne je spokojný? Ja nejak extra naročný niesom stačí ak ma spolahlivo odvezie z bodu A do bodu B bez toho aby som neostal trčať niekde na krizovatke. Ak mate nejaké navrhy a rady sem s nimy.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať