Zavrieť

Porady

Uhradené faktúry v cudzej mene

Ahojte!
Ako mám zaúčtovať, keď klient vystavil faktúru odberateľovi v SK a on mu ju uhradil v eurách, no banka mu to automaticky na účet previedla na Sk, pričom tam nastali kurzové rozdiely?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Čisto teoreticky:
    Pr.
    Vystavím FA na 10 tis.Sk, Evidujem pohľadávku v Sk na výšku 10 tis. Sk, nezaujíma ma EUR, neevidujem pohľadávku v CM. Klient mi uhradí v EUR, čo mi banka vymení kurzom vo výmennom lístku. Príde mi na účet 9500, Sk. Zníži sa mi pohľadávka vo výške 9500, Sk. Evidujem neustále pohľadávku voči odberateľovi v Sk vo výške 500 Sk.

    ďalej ma zaujímajú zmluvné podmienky. Ak máte zmluvne dohodnuté, že odberateľ môže uhradiť FA v EUr, kurz NBS v deň dodania je xy, potom Vám určite vznikne kurzová strata. Predpokladám, že nemáte dohodnuté zmluvné úhrady v EUR, ak ano, pýtajte sa ďalej a budeme to rozoberať.

    sisa 7 je offline (nepripojený) sisa 7

    sisa 7
    Máte pravdu, dohodnuté podmienky nemá. Takže mu zaúčtujem do peňažného denníka faktúru v SK a čo s prípadnou stratou?

    Uhradené faktúry v cudzej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.