Zavrieť

Porady

opätovné založenie živnosti a IČO, DIČ

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať ako je to s opätovným založením živnosti (t.j. zrušim živnosť a založím v ten istý rok novú), konkrétne ma zaujíma:
- budem mať pridelené nové IČO?
- budem mať pridelené nové DIČ?

Predpokladám že DIČ bude rovnaké - keďže daň. priznanie sa dáva na DIČ, nemalo by sa meniť lebo by jedna osoba (živnostník) musela podávať viacero DP.

ďakujem, s pozdravom,
Daniel G.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Nová živnosť znamená nové IČO.
    Následne sa zaregistruješ s novou živnosťou a novým IČOm na DÚ.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Už tu na porade bole niekde spomenuté , že pri znovuzaložení živnosti obdržali to isté IČO aj DIČ.

    wu_nigga je offline (nepripojený) wu_nigga

    wu_nigga
    dakujem, neviete mi prosim najst ten prispevok kde to spomenuli? lebo pri hladani mi to ignoruje aj ICO aj DIC lebo je to prilis kratke

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Skúsenosť z praxe: SZČO zrušil živnosť (nepozastavil) v roku 2006 a následne si otvoril novú v roku 2007 a dostal to isté IČO.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Pri novom otvorení živnosti dostaneš to isté IČO aj DIČ. Mne to povedala pani na živnostenskom úrade, keď som vlani ukončovala živnosť. Že je to preto, aby sa predchádzalo špekuláciám, komu sa raz pridelí IČO a DIČ, tak mu už ostatne navždy, aj keby 3x zrušil a 3x založil novú živnosť.

    opätovné založenie živnosti a IČO, DIČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.