Zavrieť

Porady

odpis z registra trestov

Dobrý deň,

mám takýto problém a potrebovala by som poradiť. Vybavujem svojmu manželovi licenciu na prevádzkovanie technickej služby - k žiadosti je potrebný aj odpis z registra trestov. Bola som na našom obecnom úrade, a chcela som vybaviť odpis resp. vypísať žiadosť, ale pracovníčka mi povedala, že k žiadosti o vydanie odpisu je potrebná ešte nejaká ďalšia žiadosť od oprávnenej osoby, resp. žiadosť od zákonom ustanovených oprávnených orgánov. Keď som sa jej opýtala aká žiadosť a od koho by mala byť, chcela som presnejšie vedieť kto je tá oprávnená osoba, nevedela mi povedať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    gabuš Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám takýto problém a potrebovala by som poradiť. Vybavujem svojmu manželovi licenciu na prevádzkovanie technickej služby - k žiadosti je potrebný aj odpis z registra trestov. Bola som na našom obecnom úrade, a chcela som vybaviť odpis resp. vypísať žiadosť, ale pracovníčka mi povedala, že k žiadosti o vydanie odpisu je potrebná ešte nejaká ďalšia žiadosť od oprávnenej osoby, resp. žiadosť od zákonom ustanovených oprávnených orgánov. Keď som sa jej opýtala aká žiadosť a od koho by mala byť, chcela som presnejšie vedieť kto je tá oprávnená osoba, nevedela mi povedať.
    V prípade, že vybavuješ Výpis alebo Odpis z RT pre niekoho iného, potrebuješ k tomu notársky overenú PM a jeho OP (aspoň takéto info mám).

    Žofka je offline (nepripojený) Žofka

    Žofka
    Od januára bol zmeneý zákon o registri trestov. odpisy z registra trestov sa vydávajú len oprávneným firmám, ktorým zákon umožňuje, aby zamestnanci predkladali odpisy z registra trestov. To znamená, že musia mať potvrdenie, že v takejto firme pracujú alebo budú pracovať. Už sú vydane aj nové odpisy z registra trestov, kde je daná kolónka navyše, kde firma dá svoju pečiatku. Napr. sú to bezpečnostné služby. Ak sa vybavuje licenciu na technickú službu, podľa mňa už odpis z registra mu nevydajú, ale policajtí si jeho odpis z registra trestov vytiahne priamo zo systému, majú na to oprávnenie.

    odpis z registra trestov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.