Zavrieť

Porady

ostatné kapitálové fandy

Prosím Vás o pomoc pri vysvetlovaní pojmu "prijaté peňažné a nepeňažné vklady, ktoré vložili spoločníci do spoločnosti". Jedná s o pojem k účtu 413 - Ostatné kapitálové fondy uvedený na str.232 publikácie Podvojné účtovníctvo podnikateľov vydanie máj 2007. Ak môžete, pomôžte mi.
Jedná sa mi o situáciu, keď spoločník v s.r.o. vykazuje pohľadávku voči tejto s.r.o. z dôvodu poskytnutia pôžičky spoločnosti (účet 365). Vzhľadom k tomu, že prijatím pôžičky sa zvyšuje zadĺženosť spoločnosti, rozhodne sa spoločník, že uvedenú pôžičku kapitalizuje - vloží ju do ostatných kapitálových fondov účet 413. Môže svoju pohľadávku takto kapitalizovať? Nemusí ju kapitalizovať iba vložením do základného imania s.r.o. cez účet 419? Čo musí predchádzať takémuto vkladu? Je to vklad na základe čoho (zmluvy, oznámenia o vklade, ...)? Musí o tomto vklade rozhodovať valné zhromaždenie?
V publikácii Podvojné účtovníctvo podnikateľov som sa nedočítal o použití, rušení alebo jednoducho znižovaní ostatných kapitálových fondov (okrem úbytku dlhodobého neodpisovaného majetku pri predaji, ak bol nadobudnutý bezodplatne alebo ako inventarizačný prebytok, účtovaný do 31.12.2005, alebo pri vydaní a odkúpení družstevných podielníckych listov). Môže neskôr spoločník s týmto kapitálovým fondom niejako nakladať? Môže ostatné kapitálové fondy neskôr o tento svoj vklad znížiť? Do akého okamihu tento fond bude v s.r.o. existovať? Bude sa rušiť až pri likvidácii spoločnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    ostatné kapitálové fandy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.