Zavrieť

Porady

Dobrý zamestnanec

Ahojte, trapy ma menší problém, mám zamestnanca(administratívna pomoc) už pomaly 3mesiace a ešte stále jej to nejde, pýta sa to isté stále, zabudne pri prepisovaný čísel dopísať číslo alebo ho vynechá, a podobné, mám ešte čakať či sa to opravý alebo to skončiť?? je mi to kamaratka, hmm??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Misicka21 Pozri príspevok
    Ahojte, trapy ma menší problém, mám zamestnanca(administratívna pomoc) už pomaly 3mesiace a ešte stále jej to nejde, pýta sa to isté stále, zabudne pri prepisovaný čísel dopísať číslo alebo ho vynechá, a podobné, mám ešte čakať či sa to opravý alebo to skončiť?? je mi to kamaratka, hmm??
    Zváž si, či tie chyby, ktoré robí sú závažné, alebo nie. Ak jej ešte plynie skúsobná doba, tak počas toho je ľahšie s ňou rozviazať prac.pomer, ako po uplynutí skúšobnej doby.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 07.05.08 at 10:42

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    no ved v tom sa neviem rozhodnúť, sú závažné, veď keď raz má byť niekde 3 a da tam 4 alebo nič, je to dosť chyba, no ale učí sa, neviem je to aj + aj -

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    ak robi taketo banalne chyby po 3 mesiacoch, tak by som ju nedržal tam. otazne je, či nahodou nema talent na niečo ine, v čom nedostala priležitosť. Možno je nejaky komunikativny typ, ma organizačny talent, resp. dokaže si veľa zapamätať bez nejakych zapiskov. a podobne. Len nema talent povedzme na sekretarske resp. administrativne prace.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Misicka21 Pozri príspevok
    no ved v tom sa neviem rozhodnúť, sú závažné, veď keď raz má byť niekde 3 a da tam 4 alebo nič, je to dosť chyba, no ale učí sa, neviem je to aj + aj -
    Pozeral som do tvojho profilu, si účtovníčka. V účtovníctve takéto chyby sú veľmi závažné, a môžu mať za následok aj sankcie, pri kontrolách.

    Na jednu stranu váhy daj pozitíva: či ti ušetrí čas, či dopomohla k zvýšeniu obratu, efektívnosti....
    Na druhú stranu váhy daj negatíva: možné sankcie, úbytok času z dôvodu nutnej kontroly už vykonanej práci, a v neposlednom rade či ten prac.pomer stojí za to, aby v prípade problémov by si prišla o kamarátku.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    považujem to skôr za banálne chyby - myslím, že je v strese, najmä ak je to kamarátka, bojí sa aby niečo neskazila no a práve to sa jej darí na 100% porozprávala by som sa s ňou, otvorene ju upozornila na tieto nedostatky

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirpo Pozri príspevok
    Ešte by si mohla písomne /po vzájomnej dohode/ s jej súhlasom predĺžiť skúšobnú dobu.
    No podľa § 45 Zákonníka práce skúšobná doba môže byť max. 3 mesiace. Tak neviem. Predlžiť sa môže jedine v prípade prekážok zo strany zamestnanca (viď § 141 ZP).

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    smith Pozri príspevok
    No podľa § 45 Zákonníka práce skúšobná doba môže byť max. 3 mesiace. Tak neviem. Predlžiť sa môže jedine v prípade prekážok zo strany zamestnanca (viď § 141 ZP).
    Máš pravdu, sťahujem príspevok a ospravedlňujem sa za neuvážené prispievanie do témy.
    Dúfam, že mi bude odpustené

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    Dakujem za rady, dufam ze nieco vymyslim, no ved a najvecsi problem je ze nechcem ani ja stratit kamaratku, ale uz ma to nebavi, hoci sa snazi, uvidime.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.