Zavrieť

Porady

vyňatie pozemku z pozemkového fondu

Dobrý deň
Je potrebné, v prípade, že chcem stavať na vlastnom pozemku, ktorý je na liste vlastníctva vedený akotrvalé trávne porasty, požiadať príslušný pozemkový úrad o vyňatie časti pozemku na výstavbu? Pre aký druh pozemku je to potrebné?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Áno, pokiaľ sa jedná o pozemok mimo zastavaného úzenia obce. Na poľnohospodársky pozemok v obvode zastavaného územia obce nie je potrebné rozhodnutie o zmene druhu pozemku do 1000 m2.

    beo_lysá je offline (nepripojený) beo_lysá

    beo_lysá
    hm, ja som mal podľa LV ornú pôdu, bolo to v intraviláne, a musel som si ju dať vyňať.
    ako potom bude platiť dane od pozemku? veď to bude stavebný pozemok, nie trávnaté porasty..

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    beo_lysá Pozri príspevok
    hm, ja som mal podľa LV ornú pôdu, bolo to v intraviláne, a musel som si ju dať vyňať.
    ako potom bude platiť dane od pozemku? veď to bude stavebný pozemok, nie trávnaté porasty..
    Asi to bolo už dávnejšie, lebo:
    Zákon 220/2004 Z.z. § 17 - odňatie poľnohospodárskej pôdy, ods.2 b) Rozhodnutie o odňatí nie je potrebné v hraniciach zastavaného územia obce, ak nejde o plochu väčšiu ako 1000 m2.
    ods.3 V prípadoch podľa odseku 2 vydáva orgán ochrany poľnohospodárskej pôdy stanovisko k pripravovanému zámeru na poľnohospodárskej pôde na základe kópie z katastrálnej mapy.

    beo_lysá je offline (nepripojený) beo_lysá

    beo_lysá
    vieroslava Pozri príspevok
    Asi to bolo už dávnejšie, lebo:
    Zákon 220/2004 Z.z. § 17 - odňatie poľnohospodárskej pôdy, ods.2 b) Rozhodnutie o odňatí nie je potrebné v hraniciach zastavaného územia obce, ak nejde o plochu väčšiu ako 1000 m2.
    ods.3 V prípadoch podľa odseku 2 vydáva orgán ochrany poľnohospodárskej pôdy stanovisko k pripravovanému zámeru na poľnohospodárskej pôde na základe kópie z katastrálnej mapy.
    bolo to pred 2 mesiacmi

    vyňatie pozemku z pozemkového fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.