Zavrieť

Porady

Je zakonom definovana minimalna sirka SP?

Jeden realitny makler mi tvrdi, ze norma pre stavebný pozemok je 14 m šírka. Ide o pozemok pod samostatne stojaci maly domcek. Este nikdy som nepocula o takejto norme. Je to skutocne tak? Takze parcela siroka 12.5m nesplna definiciu stavebneho pozemku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Môj sused má postavený dom na parcele šírkou 11 m.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Nejaka norma byt moze, ale to nieje nieco co je zakonom stanovene minimum. Takisto je norma na tep.-iz. vlastnosti steny, to ale neznamena, ze kazdy sa toho musi drzat.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ono to môže vyplývať z iných vecí, napríklad vzdialenosť od susednej stavby, obzvlášť ak má okná na blbú stranu

    olivin je offline (nepripojený) olivin

    olivin
    Ved prave, tiez poznam ludi co maju postavene domy na uzsich parcelach. Ak by mi niekto vedel povedat nieco viacej o citovanej norme bola by som vdacna, myslim napr. kto ju zadefinoval, ako je relevantna pri rozdelovani vacsej parcely na dve male a pod. Ide o pozemok, ktory zatial nema ziadny susediaci dom, takze v takomto pripade treba splnat len to, ze dom musi byt postaveny minimalne 2m od okraja parcely z oboch stran? Alebo sa mylim?

    Zypsik je offline (nepripojený) Zypsik

    Zypsik
    Mali sme stavebne povolenie na dom na parcelu sirky 6.5 metra. Suhlas susedov s postavenim na hranicu bol samozrejme potrebny. Takisto okna boli len z prednej a zadnej strany. Ale nikto nemal ziadne vyhrady.

    Je zakonom definovana minimalna sirka SP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.