Zavrieť

Porady

problem so strunovou kosackou

Kupil som strunovu kosacku Blac&Decker GL 301. Po prvom pouziti, velmi kratkom, mi "zmizla" struna. Navinul som nahradnu strunu(kupenu spolu s kosackou) a opat vydrzala iba par minut prevadzky. Urcite robim nejaku banalnu, zaciatocnicku chybu. Prosim, poradte...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Možno táto banálna vec - struna sa pred navíjaním v prostriedku prehne a navíjajú sa obidva konce naraz v jednom vyznačenom smere, nie naopak - iste to máš nakreslené v návode..

    Yalla je offline (nepripojený) Yalla

    Yalla
    Prepac, ale plati to aj pre jednostrunovu kosacku? Navijam podla navodu v smere sipky na cievke.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Asi je problém v tom, že tlačidlo, ktoré povoľuje strunu je zaseknuté a púšťa strunu... Chyba môže byť v zle navlečenej strune – nemôže vytŕčať dovnútra.

    Keby to mal navinuté v dvoch smeroch, tak by sa mu struna vôbec nepovolila – zostala by zaseknutá.

    Čo sa týka tej hrúbky, tak si myslím že sa dá použiť aj iná hrúbka. Len aby sa dala natočiť a navliecť.

    A ešte jedna rada – nekupujte si strunovú kosačku od Mountfield! Zrezávací nôž majú namontovaný uprostred a ide odskrutkovať iba špeciálnym trojuholn. skrutkovačom. Ostatné skrutky sú klasické a práve preto som nepochopil, prečo ten jeden dali taký špéci. Žeby preto aby si človek kúpil u nich aj ten skrutkovač? Nech je to z hocijakého dôvodu, ľudí tým len nahnevajú.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Ja som teraz kúpila tiež Black&Decker GL652, a je tam dosť tenká struna, keď ju spotrebujem, tak by som ju chcela vymeniť za hrubšiu. Budem musieť ísť ešte pýtať aj slovenský návod, lebo knižočka k tomu je, ale slovensky ani česky v nej nie je ani mäkké f.

    Yalla je offline (nepripojený) Yalla

    Yalla
    Bastian, dakujem za presnu diagnozu, problem bol v automatickom posune struny. Hoci je to celkom jednoduchy stroj, dokaze potrapit... Ak mate dalsie skusenosti pls, napiste coho sa vyvarovat.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Nerobíš žiadnu začiatočnícku chybu len ju asi nedržíš nad zemou ale ju šmýkaš po zemi z dôvodu,že chceš nízko kosiť a struna sa automatický sama odvíja.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Dada Pozri príspevok
    A môže sa dať do strunovej kosačky aj iná hrúbka struny, ako bola pôvodne?
    Nemala by sa dávať pretože je viacej zaťažená a tým sa preťaží čo spôsobí zhorenie el.motora.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Mám síce výkonnú motorovú kosačku (krovinorez) a rozdiel v hrúbke struny mi výkon neovplyvní.
    Hrubšia struna - vhodná na kosenie okolo kameňov, obrubníkov, hrubšia tráva, lopúchy, bodliaky. Viac zaťažuje motor.
    Tenšia struna - lepšie berie trávu, je "ostrejšia", ale rýchlejšie ubúda. Mala by sa kupovať kvalitnejšia, no to nikdy dopredu nevieme. Mám dojem, že tenšia struna sa viac zasekáva v bubienku.
    Teda najlepšie je čo najbližšie k priemeru určeným výrobcom

    problem so strunovou kosackou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.