Zavrieť

Porady

RZZP za rok 2007

Kamarát ma požiadal o vyplnenie tlačív RZZP za rok 2007, ale neviem si poradiť s listom SB.
Celý rok bol zamestnancom (odvody platil on i zamestnávaleľ). Od 23.7.2007 do 31.12.2007 bol súčastne i SZČO (t.j.162 dní), odvody do ZP zatiaľ neplatil, základ dane z podnikania je 42.000,--Sk:
1.) Vymeriavací základ v políčku B09 som vypočítala na 19.627,-- Sk. Je to správne, alebo to treba najako upraviť?
2.) Výpočet preddavku na poistné SZČO na obdobie od 1.7.2008 do 30.6.2009:do políčka B41 mám uviesť 5 alebo 6 mesiacov prevádzkovania zárobkovej činnosti (podniká od 23.7.2007), a keď bude vypočítaný preddavok nižší ako minimum, je treba to upraviť na minimálny odvod...? Predpoklad je že bude i naďalej celý rok zamestnaný.
Srdečná vďaka z odpovede (dúfam že som to zadala do správnej sekcie)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fairy je offline (nepripojený) Fairy

    Fairy
    Podľa mňa máš bod 1. správne: 42000/2,14= 19627.
    Bod 2. by som dala 5 mesiacov, lebo ako hovoria vysvetlivky k tlačivu : Na kalendárny mesiac, v ktorého priebehu sa začala vykonávať samostatná zárobková činnosť po prvom dni v tomto mesiaci, sa neprihliada.
    A čo sa týka toho preddavku : Samostatne zárobkovo činná osoba, ktorej výpočtom vyšiel preddavok nižší ako minimálny, je podľa § 16 ods. 8 písm. b) zákona povinná si preddavok upraviť na minimálnu výšku (v roku 2008 predstavuje minimálna výška preddavku čiastku 1 134,00 Sk). ALE Samostatne zárobkovo činná osoba, ktorá je súčasne zamestnancom alebo poistencom, za ktorého platí poistné štát platí preddavok v takej výške, v akej jej vyšiel. Ak je vypočítaný preddavok nižší ako 100,00 Sk nemusí ho platiť vôbec.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.