Zavrieť

Porady

Kde nakupovat stavebny material?

Kde je najlepsie nakupovat stavebny material vsetkeho druhu? Je lepsie uprednostnit tradicne baumax,hornbach atd,alebo dat prednost polskemu Mercury Marketu? Pocul som,ze je to tam podstatne lacnejsie a vyrobky su porovnatelne s ostatnymi vyrobkami. Pri nakupe u poliakov sa vraj da pri jednej stavbe usetrit aj statisice korun. Co vy nato?
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

alebo kúpiť lacnejšie ako v Mercury.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Bože môj ,len nie Baumax. Tam nakupujú len extrémisti , kaskadéri a ......
0 0
bear7 bear7

bear7 je offline (nepripojený) bear7

Takze vravite ze nie baumax ok to beriem je to trochu drahe,no nikto mi neodpovedal ako je to s Mercury marketom,vraj ten kto nakupuje tam moze doslova na stabe usetrit aj statisice korun.. A co kvalita? Vraj je porovnatelna s inymi predajnmi na slovensku.
0 0
bear7 bear7

bear7 je offline (nepripojený) bear7

Chcem ist pozriet do Mercury Marketu,no nevie niekto kde sa da pozriet nejaky letak alebo cennik? dik
0 0
richman111 richman111

richman111 je offline (nepripojený) richman111

Baumax je super drahy na vybranych vyrobkoch .... raspla za 900,- sk :-) alebo koncovky na listy za 90 sk ... je tam ziskovost 800% .... to sa podnika :-) Merkury Market je celkom OK ... radsej Polske ako Cinske z Baumaxu
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Len nekupujte vnutorne dvere s Mercury marketu. Vyzeraju dobre, ale nejake 2 - 3 cm - ziadna miera. Su kratsie, nedoliehaju, musite prerobit panty, lebo ich vobec nezavesite. To Cina je oproti tomu super kvalita. Klucky to iste, vyzeraju nadherne, ale baz zamocnickych uprav poskladate iba dve z troch.

Mozno nejake kachlicky alebo take nieco by sa tam dalo kupit ale mna uz tam neuvidia.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

A čo také maličké stavebniny v Tvojom okolí, ktorý má najnižší rabat a ešte Ti aj dovezie materiál v cene? Už sme sa s tým stretli a je možné aj toto.

Taká maličkosť z pred dvoch týždňov:
- také to známe králičie pletivo v Hornbachu 1 bm = 102,-Sk v malom železiarstve na vidieku 1 bm = 55,- Sk

Hornbach a Baumax aj keď dajú akciu 70% ešte stále predávajú min. ziskom, v najhoršom prípade za nákupnú cenu, nikdy neprerobia.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

bear7 Pozri príspevok
Chcem ist pozriet do Mercury Marketu,no nevie niekto kde sa da pozriet nejaky letak alebo cennik? dik
skús: www.merkurymarket.sk
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

richman111, koncovky v Baumaxe za Sk 90 - ale dva kusy v jednom balení - to to isté ako v Marcury za 45,- Sk /1kus !
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Musím povedať, že moja skoro dvojročná skúsenosť so stavbou rod. domu nie je naklonená žiadnemu zo stavebných firiem, nevynímajúc Baumax či Merkury. Stavebný materiál je najlacnejší tam, kde majú momentálne akcie na ten druh, ktorý potrebujete. Aj veľká firma vám vie urobiť bezkonkurenčnú cenu. A po tretie, ak dôjde cement, v Baumaxe kúpite aj v nedeľu. Keď sme začali stavať, práve tu bol cement za najnižšiu cenu. No kupovať spojovací materiál (šruby, klince a pod.), to radšej inde. Nespoliehajte sa na jedného dodávateľa materiálu.
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

bulnova Pozri príspevok
Musím povedať, že moja skoro dvojročná skúsenosť so stavbou rod. domu nie je naklonená žiadnemu zo stavebných firiem, nevynímajúc Baumax či Merkury. Stavebný materiál je najlacnejší tam, kde majú momentálne akcie na ten druh, ktorý potrebujete. Aj veľká firma vám vie urobiť bezkonkurenčnú cenu. A po tretie, ak dôjde cement, v Baumaxe kúpite aj v nedeľu. Keď sme začali stavať, práve tu bol cement za najnižšiu cenu. No kupovať spojovací materiál (šruby, klince a pod.), to radšej inde. Nespoliehajte sa na jedného dodávateľa materiálu.
Súhlasím s tebou, ale na toto je dobré sa vyzbrojiť s veľa nervami :-). Ale je to nepochybne ekonomické riešenie. Možno by som ale niekoho požiadal za odmenu, aby mi vyhľadal práve potrebné materiály ktoré budeš potrebovať. Za 1 deň práce pri vyhľadávaní dám dotyčnému napríklad 1000,-Sk a nájde mi čo potrebujem, prípadne to aj hneď objedná atď... Čiže mám minimálne starostí s tým čo, kde a ako a koľko atď...

Ďalšia takáto možnosť ako kúpiť skutočne lacno sú rôzne servre ponúkajúce aukcie. Občas idem na 123dopyt.sk (myslím že tak sa to volá). Tam zadáš požiadavku koľko čoho potrebuješ a dostaneš zdarma vynikajúce ponuky od výrobcov či dotyčných firiem. A aj ti to privezú urobia....
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

220870 Pozri príspevok
Bože môj ,len nie Baumax. Tam nakupujú len extrémisti , kaskadéri a ......
mám pocit, že nadávať na Baumax je rovnako módne ako na Fica. Ja som tam minulý rok kúpil záhradné obrubníky 1m po tuším 65,-sk/ks a nikde v okolí neboli lacnejšie, od semmelrocku a podobných výrobcov cez 100,- a v stavebninách okolo 90,-.
Treba pozerať hlavne akciové ceny a nie bezhlavo nadávať za to, že je tam kopec predražených prkotiniek. to beriem ako daň za to, že tam človek môže v núdzi nakúpiť aj pre stavebniny v netradičných časoch.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

VladoaKatka Pozri príspevok
najhoršom prípade za nákupnú cenu, nikdy neprerobia.
To su teda podvodnici...mal by im to Fico zatrhnut, rovnako ako zisk vsetkym podnikatelom.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Vidim, ze Fica uz niekto spominal...
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

AndrejG Pozri príspevok
Vidim, ze Fica uz niekto spominal...
hej hej
serus Andrej, internet je malý a ten slovenský zvlášť, časom sa stretneme asi na každej stavebnej diskuzii
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

iv@n Pozri príspevok
hej hej
serus Andrej, internet je malý a ten slovenský zvlášť, časom sa stretneme asi na každej stavebnej diskuzii
hej
0 0
stamiel stamiel

stamiel je offline (nepripojený) stamiel

Ak Vám možem poradiť, stavebniny sa TERAZ oplatia kupovat v Maďarsku, žiadne poľské či čínske vyrobky, je to ich domáca kvalita, samozrejme majú aj dovozový tovar. Moj sused stavia dom podľa najnovších trendov, nízkoenergetický, solárny kolektor (o 40% lacnejší) plynový kotol neviem aká to bola značka, ale u nás stal v AKCII 38 000 SK, a v madarsku normalna cena bola 22 000 Sk. Dom s rozpočtom 3 mega (ceny boli zo Slovenska), postavil za 1,8 mega. Ak Vám možem poradiť, nakupujte tam, nemajte strach, už vo viacerých veľkých stavebinách hovoria slovensky (ale aj anglicky a nemecky sa dohovoríte). Samozrejme že keď potrebujete "penu pod partety" že sa Vám tam neoplatí nakupovat, ale ked toho treba viac, nieje o čom.
Pridávam aktuálne ceny:
- zámková dlažba cca 5,5 €
- strešná kritina Tondach 5 €
- ISOVER o 50% lacnejší
- plávajúca podlaha 12 mm 10 €
- pezinská tehla o 40% lacnejšia
- cement 100kg za 8 €
- a týka sa to všetkého tovaru.

A elektroinštalačný materiál sa teraz oplatí kupovať v Česku.

A napr. Baumax v Madarsku má nižšie ceny ako ten slovensky, zaujímavé, je to tá istá spoločnosť, a Maďari majú DPH 20%, a sú nižšie o 20-30%. A sú tam aj iné obchody ako Baumax, napr. Praktiker, Bricostore a podobne.
0 0
Publicum Publicum

Publicum je offline (nepripojený) Publicum

stamiel Pozri príspevok
Ak Vám možem poradiť, stavebniny sa TERAZ oplatia kupovat v Maďarsku, žiadne poľské či čínske vyrobky, je to ich domáca kvalita, samozrejme majú aj dovozový tovar. Moj sused stavia dom podľa najnovších trendov, nízkoenergetický, solárny kolektor (o 40% lacnejší) plynový kotol neviem aká to bola značka, ale u nás stal v AKCII 38 000 SK, a v madarsku normalna cena bola 22 000 Sk. Dom s rozpočtom 3 mega (ceny boli zo Slovenska), postavil za 1,8 mega. Ak Vám možem poradiť, nakupujte tam, nemajte strach, už vo viacerých veľkých stavebinách hovoria slovensky (ale aj anglicky a nemecky sa dohovoríte). Samozrejme že keď potrebujete "penu pod partety" že sa Vám tam neoplatí nakupovat, ale ked toho treba viac, nieje o čom.
Pridávam aktuálne ceny:
- zámková dlažba cca 5,5 €
- strešná kritina Tondach 5 €
- ISOVER o 50% lacnejší
- plávajúca podlaha 12 mm 10 €
- pezinská tehla o 40% lacnejšia
- cement 100kg za 8 €
- a týka sa to všetkého tovaru.

A elektroinštalačný materiál sa teraz oplatí kupovať v Česku.

A napr. Baumax v Madarsku má nižšie ceny ako ten slovensky, zaujímavé, je to tá istá spoločnosť, a Maďari majú DPH 20%, a sú nižšie o 20-30%. A sú tam aj iné obchody ako Baumax, napr. Praktiker, Bricostore a podobne.
Ahoj....a vies prosim aj poradit nejake tie osvedcene stavebniny v Madarsku?
0 0
Martin222 Martin222

Martin222 je offline (nepripojený) Martin222

V madarsku v Komarome smerom na Gyor mas velke stavebniny a kupiš tam naozaj všetko som tam bol asi pred dvomi tyždnami. Napr. Ytong tam čo u nastoji 190sk U nich 128 sk ta ista tvarnica. A doviest ti dovezu kde chces na Slovensko som sa pytal. Kašlat na našich predajcou
0 0
Vladimír 50 Vladimír 50

Vladimír 50 je offline (nepripojený) Vladimír 50

Ja som to tiež počul ,sortiment sa da vybrať na Slovensku a nakupiť v Poľsku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať