Zavrieť

Porady

DP - NO zaúčtovvanie

Ahojte poradaci. Chcela by som poprosit niekoho, kto robi JÚ, o pomoc. Za 02/08 mame Nadmerny odpocet cca 700.000,- a teraz za 04/08 mame Danovu povinnost cca 80.000,-. Ako to mam zaúčtovať v ALFE? Danovu povinnost si zauctujem do zaväzkou ako zaväzok voči DÚ vo výške 80.000,-? A mozem potom ID uhradit zaväzok voči DÚ a zniziť pohľadávku NO za obdobie 02/08?
Priklad:
záväzok - DP - 80.000,-
pohľadávka NO02/08 - 700.000,-
ID - pohľadávka príjem 80.000,-
- záväzok výdavok 80.000,-
Môže to byť takto z účtovnej stranky?
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Sandra1 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci. Chcela by som poprosit niekoho, kto robi JÚ, o pomoc. Za 02/08 mame Nadmerny odpocet cca 700.000,- a teraz za 04/08 mame Danovu povinnost cca 80.000,-. Ako to mam zaúčtovať v ALFE? Danovu povinnost si zauctujem do zaväzkou ako zaväzok voči DÚ vo výške 80.000,-? A mozem potom ID uhradit zaväzok voči DÚ a zniziť pohľadávku NO za obdobie 02/08?
    Priklad:
    záväzok - DP - 80.000,-
    pohľadávka NO02/08 - 700.000,-
    ID - pohľadávka príjem 80.000,-
    - záväzok výdavok 80.000,-
    Môže to byť takto z účtovnej stranky?
    Ďakujem za radu.
    Nemôžeš. Nadmerný odpočet z 02/2008 sa malo vysporiadať v rámci daňového priznania DPH za 03/2008. T.j. Ak v marci ste mali povinnosť, tak v rámci DP si mala uviesť NO z 02/2008 max. do výšky povinnosti. Rozdiel DÚ automaticky mal vrátiť. Ak v marci ste mali tak isto nadmerný odpočet, tak DÚ celý NO za 02/2008 má vrátiť.
    Alena Šimová
    ešte by bola možnosť požiadať daňový úrad o zápočet, ak nebol NO doteraz vrátený.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Alena Šimová Pozri príspevok
    ešte by bola možnosť požiadať daňový úrad o zápočet, ak nebol NO doteraz vrátený.
    Práve riešim taký prípad, zabudla som uviesť v I.Q.08 NO za IV.Q.07- musím podať dodatočné daňové priznanie DPH. DPH za I.Q. bola uhradená v plnej výške, tak listom žiadať o vrátenie preplatku.
    Dostala som výzvu z DU na opravu.

    -------
    Veronika

    Sandra1 je offline (nepripojený) Sandra1

    Sandra1
    SZČO je mesacny platca DPH, a ked mi vznikla danova povinnost za 12/07, tak mi na danovom povedala, ze si to mam odratat z NO za 11/07. Tak preto som sa pytala, ci je to dobre. Takze musim urobit nove DPH priznanie a zaniest ho tam a uviest skutocnost, ze mame danovu povinnost? Dobre to chapem? A mame NO aj za 03/08. Cize buduci mesiac by som potom vlastne mala tiez podat normalne danove a ak mi vyjde povinnost tak zaplatit?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Sandra1 Pozri príspevok
    SZČO je mesacny platca DPH, a ked mi vznikla danova povinnost za 12/07, tak mi na danovom povedala, ze si to mam odratat z NO za 11/07. Tak preto som sa pytala, ci je to dobre. Takze musim urobit nove DPH priznanie a zaniest ho tam a uviest skutocnost, ze mame danovu povinnost? Dobre to chapem? A mame NO aj za 03/08. Cize buduci mesiac by som potom vlastne mala tiez podat normalne danove a ak mi vyjde povinnost tak zaplatit?
    Mesačný platiteľ podáva každý mesiac normálne DP.
    V prípade, ak mu vznikol NO, tento môže odrátať od DP len v nasledujúcom mesiaci /zaplatí rozdiel medzi NO a DP/. Ak v tomto nasledujúcom mesiaci vznikne opäť NO - DÚ ho vráti celý. Takto postupujeme do doby, kedy nám vznikne DP, od ktorej odpočítame NO , ale vždy len z bezprostredne predchádzajúceho obdobia.

    DP - NO zaúčtovvanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.