Zavrieť

Porady

Dvojnásobná pokuta

Je pravda, že v prípade čiernej stavby, ku ktorej sa dodatočne vybavuje stav.povolenie, platí sa dvojnásobná pokuta, ak sa stavba píše na oboch partnerov ako BPV?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skypie je offline (nepripojený) skypie

    skypie
    No, my mame nieco podobné. Ale o tomto som ešte nepočula. a dosť ma to vytočilo. zaujímave, že keď sa jedná o št. dotácie, či soc. dávky, tak sa to samozrejme počíta spolu, ale keď sa jedná o príjem pre štát, tak už oddelene. to je sila.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Pokuta sa ukladá stavebníkovi. Pokiaľ sú stavebníkmi manželia, tak obom. Pokuta uložená obcou ( alebo mestom) je príjmom rozpočtu obce (mesta). Pokuta uložená inšpekciou je príjmom štátneho rozpočtu.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    wagner Pozri príspevok
    Pokuta sa ukladá stavebníkovi. Pokiaľ sú stavebníkmi manželia, tak obom. Pokuta uložená obcou ( alebo mestom) je príjmom rozpočtu obce (mesta). Pokuta uložená inšpekciou je príjmom štátneho rozpočtu.
    Ak dobre ratam, tak pokuty mozu byt teda 4.

    Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

    Vylúčený člen Karas Milan
    Ahoj .

    A toto mi už pripadá ako v tom vtipe :

    Ide policajt večer po parku a spoza kríčkov počuje nejaký šuchot , vzdychanie a tak sa pýta "Čo tam robíte?" .
    Mužský hlas " Nič . Iba súložíme."
    Policajt " Na trávniku? 50 korún pokuty!"
    Mužský hlas " Marienka nemáš päťdesiatku?"
    Policajt " Á. Vy ste dvaja. 100 korún pokuty."

    Ahoj
    Ka Mil

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Keď sú stavebníci štyria, tak pokuty môžu byť štyri. Záleži od stavebného úradu, či výšku pokuty stanovenú zákonom dá zaplatiť každému stavebníkovi v tejto výške, alebo plánovanú výšku pokuty podelí štyrmi a každý zaplatí pokutu vo výške jednej štvrtiny. Výška pokuty určená stavebným zákonom je pokuta maximálna, ale môže dať každému pokutu aj po sto Sk. Môj názor - záleží od toho aká je to čierna stavba, ako ste sa k problému postavili, či si chybu priznávate a vyhovárate sa na neznalosť zákona a pod., alebo či vyskakujete 2,2m nad zem, čo si to ten stavebný úrad vymyslel, čo si to oni dovoľujú, že nejaká čierna stavba apod. Výšku pokuty jednoducho určuje stavbený úrad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.