Zavrieť

Porady

Zakúpenie cien do súťaže

Zdravím.

V 5/2008 sme zakúpili do súťaže osobný automobil + motorku /do 30000/.

Ako mám účtovať? - bude "čakať" na obstaraní, alebo sa bude od mája odpisovať??

Auto bude odovzdané výhercovi v septembri, ale bude v máji na značkách, vystavené v našej pobočke.

Ďakujem za pomoc.

ps: podľa mňa ak bude už v máji na značkách, tak by sa malo začať normálne odpisovať v súlade s naším odpisovým plánom a v septembri nejako vyviesť a keďže je to auto osobné, nebudem účtovať o DPH... síce jazdiť sa na ňom nebude, ale zabezpečovať príjem podľa mňa bude ako "reklama", len neviem či sa správne domnievam...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Práve ešte momentálne v tejto chvíli neviem či sa to dá výhercovi ako dar, alebo nejakým iným spôsobom /mám iba faktúru../....
    Ak to teda pôjde jednoznačne darovacou zmluvou, ako sa bude účtovať a kedy??
    Našu kúpnu cenu auta vrátane DPH na 543? v piatom mesiaci?

    jana je offline (nepripojený) jana

    jana
    Podľa mňa to hneď daj na 543 aj s DPH aj keď to odovzdáš neskôr, tak je to určené na odovzdanie cien.
    My máme v podstate také iste akcie, kúpime nejaké darčeky... foťák, konvicu... napr. v marci, ale akcia prebehne v priebehu dvoch mesiacoch a po dvoch mesiacoch výhercom odovzdáme výhry. A hneď to zaúčtujeme na 543 dary a audítorka nemala námietky.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    lenže 543 sú daňovo neuznané náklady.
    My po porade s audítorom sme sa priklonili zúčtovať to na účet 518 ako reklamu v súlade s paragrafom 19 odsek 2 písmeno K zákona o dani z príjmu, pričom ceny budú vystavené v pobočkách a bude priložený určitý "marketingový plán" aby bolo jasné, akým spôsobom táto reklama zabezpečuje príjem so závislej činnosti.
    čo vy na to??

    horka je offline (nepripojený) horka

    horka
    Nandrolon Pozri príspevok
    lenže 543 sú daňovo neuznané náklady.
    My po porade s audítorom sme sa priklonili zúčtovať to na účet 518 ako reklamu v súlade s paragrafom 19 odsek 2 písmeno K zákona o dani z príjmu, pričom ceny budú vystavené v pobočkách a bude priložený určitý "marketingový plán" aby bolo jasné, akým spôsobom táto reklama zabezpečuje príjem so závislej činnosti.
    čo vy na to??

    My sme tiež v rámci kúpy predmetov ako výhier neúčtovali na 543, ale 518 a aj nám to preslo auditom

    Zakúpenie cien do súťaže

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.