Zavrieť

Porady

grécke kura-výborné

RECEPT NA GRÉCKE KURA:
1veľké kura, zemiaky, horčica, kečup, trocha oleja,korenie na kura,korenie na americké zemiaky,vegeta,mrazená zelenina (hrach,mrkva,kukurica),cibuľa, soľ,
POSTUP: Kura rozporcujeme, umyjeme, okoreníme korením na kura (dávať pozor aby korenie nebolo moc štípľavé),vegetou a necháme chvíľu postáť.
ZMES KTORÚ BUDEME POTREBOVAŤ NA ZEMIAKY:horčica, kečup (dávať pozor, aby sme to s ním neprehnali-bude to moc nasladlé)korenie podľa fantázie(ja som použila aj korenie na kura a americké zemiaky) 1PL oleja.
V hlbšej miske zmiešame horčicu, kečup, koreniny,olej. Podľa toho koľko robíte zemiakov musíte pripraviť aj zmesi.Pre väčší objem som použila viac horčice a zriedila som to s vodou-dávať pozor, aby to nebolo moc riedke.V tejto zmesi namáčame postupne na kolieska nakrájené zemiaky, ktoré ukladáme na plech, môžeme posoliť, pridáme na kolieska nakrájanú cibuľu a mrazenú zeleninu (hrach,mrkva,kukurica).Nakoniec navrch poukladáme rozporcované kura.Dáme zakryté piecť.
Môže sa stať, ze v pekáči budete mať väčší, alebo menší obsah vody nie je problém buď ju zlejete alebo dolejete-aby to náhodou neprihorelo.Dobrú chuť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    grécke kura-výborné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.