Zavrieť

Porady

Registračné pokladnice-SZČO

Sme dve baby - kozmetička a kaderníčka,pracujúce na živnosť. Môžme mať jednú registračnú pokladnicu, alebo musí mať každá svoju? Na DÚ povedali, že stačí nám jedna pokladnica. Ako to je vlastne. ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veva125 je offline (nepripojený) veva125

    veva125
    Podla mna by ste museli mat zdruzenie FO, aby ste mohli pouzivat jednu pokladu. Ak nechcete zdruzenie, tak kazda svoju pokladnu.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Ak by bolo združenie FO tak potom ako je to s dennými , mesačnými uzávierkami a s daňovým priznaním?

    veva125 je offline (nepripojený) veva125

    veva125
    MarcelkaT Pozri príspevok
    Ak by bolo združenie FO tak potom ako je to s dennými , mesačnými uzávierkami a s daňovým priznaním?
    Zdruzenie vystupuje navonok pod menom jednej FO, cize aj pokladna ma udaje jednej FO, ale ostavate samostatne dve zivnostnicky.
    Kazda podava DP za seba, prijmy a vydaje sa delia vo vopred dohodnutom pomere.
    Ale je to toho na Porade dost o zdruzeni.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Netýka sa to mňa. O tom združení FO som vedela, ale na DÚ tým babám to nepovedali.To je už na nich ako sa rozhodnú.Ďakujem Vám všetkým za rýchlú odpoveď. PORADA je súúúper.

    Registračné pokladnice-SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.