Zavrieť

Porady

Stravné na pracovnej ceste

Chcem poprosiť o radu na tému stravného pri pracovnej ceste. Zamestnanec v ten deň nepracoval a na pracovnej ceste bol v rozsahu 5 - 12 h, čomu zodpovedá výška stravného 89 Sk. Ako ale určiť výšku stravného, keď si zamestnanec zabudol odhlásiť obed a teda si ho aj zaplatil (23 Sk), aj zamestnávateľ mu prispel časťou 55% do nákladov aj zo sociálneho fondu.
Srdečná vďaka za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    avošodrak Pozri príspevok
    Chcem poprosiť o radu na tému stravného pri pracovnej ceste. Zamestnanec v ten deň nepracoval a na pracovnej ceste bol v rozsahu 5 - 12 h, čomu zodpovedá výška stravného 89 Sk. Ako ale určiť výšku stravného, keď si zamestnanec zabudol odhlásiť obed a teda si ho aj zaplatil (23 Sk), aj zamestnávateľ mu prispel časťou 55% do nákladov aj zo sociálneho fondu.
    Srdečná vďaka za odpoveď
    Stravné na PC mu patrí, to, že dostal stravenku, a neodpracoval viac ako 4 hodiny za zmenu ,nie je problém, v nasledujúcom mesiaci mu dáš o jednu menej. AK odpracoval, má nárok aj na stravenku, aj na diéty.

    avošodrak je offline (nepripojený) avošodrak

    avošodrak
    Ale to bola vynormovaná strava v našej jedálni, ktorá mu vlastne prepadla ale musí si ju zaplatiť.Stravenka je na konkrétny deň a nedá sa preniesť do druhého mesiaca.
    Naposledy upravil avošodrak : 21.05.08 at 07:49

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    avošodrak Pozri príspevok
    Ale to bola vynormovaná strava v našej jedálni, ktorá mu vlastne prepadla ale musí si ju zaplatiť.
    Mohol poslať za seba na obed náhradu, alebo sa odhlásiť, je to jeho problém.
    Ak na ňu nemal nárok, nie je nárok ani na 55% z nákladov.

    avošodrak je offline (nepripojený) avošodrak

    avošodrak
    OK súhlasím s tebou, ale nebolo by jednoduchšie odrátať mu z výšky stravného 40 %-za obed a zvyšok doplatiť na cesťáku?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    avošodrak Pozri príspevok
    OK súhlasím s tebou, ale nebolo by jednoduchšie odrátať mu z výšky stravného 40 %-za obed a zvyšok doplatiť na cesťáku?
    Nie, nemôžeš to miešať.

    Jednoducho v nasledujúcom mesiaci mu dáte o jeden obed menej. Je to jeho chyba, že si neodhlásil obed. Pokiaľ by to bolo vinou zamestnávateľa (napr. že by ho vyslal na PC ráno, pričom obedy sa odhlasujú deň vopred), tak by to išlo celé na náklady spoločnosti tak, aby zamestnanec neškodoval.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    avošodrak Pozri príspevok
    OK súhlasím s tebou, ale nebolo by jednoduchšie odrátať mu z výšky stravného 40 %-za obed a zvyšok doplatiť na cesťáku?
    Nie, nemôžeš to takto kompenzovať. Na stravné má nárok podľa Zákona o CN, a stravné sa riadi ZP.

    asma je offline (nepripojený) asma

    asma
    u nás ak sa zamestnanec, ktorý ide na PC neodhlási zo stravy
    tak sa mu nevyplatí stravné na CP, alebo ak sa mu vyplatí, musí organizácii doplatiť režijné náklady vo výške 55 %.
    Ktorú variantu uplatníte, záleží od Vás.
    U nás už zamestnanec vrátil stravné za prac. cestu.

    Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

    Vanesa34
    Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Konateľ bol na služob.ceste v Turecku a na bločkoch od ubytovania je mena YTL. Na kurzovaom lístku som našla pre Turecko skratku TRY, neviete mi prosím poradiť kde by som našla, ako to mám popremieňať? Ďakujem.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Vanesa34 Pozri príspevok
    Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Konateľ bol na služob.ceste v Turecku a na bločkoch od ubytovania je mena YTL. Na kurzovaom lístku som našla pre Turecko skratku TRY, neviete mi prosím poradiť kde by som našla, ako to mám popremieňať? Ďakujem.
    Nijako, je to totiž to isté.
    Nová turecká líra sa v súčastnosti používa v Turecku a v Severocyperskej tureckej republike. Označuje sa ako YTL a ISO 4217 kód je TRY.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.