Zavrieť

Porady

Futbal. klub odmeny (tréner, hráči, rozhodcovia)

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť akou formou dostať do nákladov odmeny trénerom, rozhodcom a hráčom. Samozrejme tak, aby to čo najmenej bolelo, t.z. najmenej administratívne náročné riešenie. Je to dedinský klub. Ďakujem hunakova
Naposledy upravil hunakova : 12.04.05 at 20:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    hunakova
    Dobrý deň, chcela by som sa poradiť akou formou dostať do nákladov odmeny trénerom, rozhodcom a hráčom. Samozrejme tak, aby to čo najmenej bolelo, t.z. najmenej administratívne náročné riešenie. Je to dedinský klub. Ďakujem hunakova
    Môj názor-asi sa jedná o obč.združenie, takže účtuješ dvojmo-nákladové a nenákladové, resp.ziskové a neziskové:
    - odmeny - nie je nákladová položka,
    - príjem zo vstupného - nie je zisková položka,
    skús niekde nájsť ako sa účtujú športové kluby, myslím, že ti radím správne, taktiež diéty-nenákladová. Niekde som to čítala, ale nemám šancu si spomenúť kde?! Možno sa nájde niekto z Poraďákov kto má s tým skúsenosti.
    Vlasta

    hunakova je offline (nepripojený) hunakova

    začínajúca účtovníčka hunakova
    Ďakujem, rada je správna viem aj podrobnosti, ja som skôr chcela vedieť aký zmluvný vzťah (ak možno okrem pracovného) by FC mohol mať napr. s hráčmi. dík hunakova

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    Mohli by to byt zmluvy buď vo forme príkazných zmlúv alebo mandátnych. Podľa mňa tam pôjde o závislú činnosť a zrazíš im len preddavok na daň vo výške 19 % podľa § 5 zákona o dani z príjmov. Len k tomu treba viesť evidenciu a podávať štvrťročné prehľady a hlásenie za rok. Ale nemusíš ich prihlasovať na ZP alebo sociálne.
    Ak majú tréneri, rozhodcovia,... živnosť tak im len vyplatíš príjem na základe zmluvy a oni si to zdania sami podľa § 6. Tu by si však podľa mňa mali dať pozor na nepeňažné príjmy.

    hunakova je offline (nepripojený) hunakova

    začínajúca účtovníčka hunakova
    Ďakujem, tréner nemá živnosť má len nejakú licenciu a hráči sú úplní amatéri, hrajú V. ligu.
    Dopočula som sa dokonca, že hráč by mohol mať nejakú??? zmluvu aj podľa § 51 Obč. zák., ale je pravda, že netuším čo by tam malo byť. Mohli by ste mi poradiť v ktorej téme by som mala hľadať, mzdovú a personálnu, či ako sa volá som už pozerala.

    Futbal. klub odmeny (tréner, hráči, rozhodcovia)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.