Zavrieť

Porady

úraz zavinený inou osobou

milí poraďáci,
chcela by som vás poprosiť o radu ako postupovať pri úraze vzniknutom počas pracovnej doby, ktorý zavynila iná osoba. aby som to skonkretizovala, dvaja naši zamestnanci sa pobili a bude tam aj trestné oznámenie za ublíženie na zdraví.
neviete mi poradiť kam všade a na akých tlačivách to mám oznámiť?
a ako to je z platením PN? budeme mu platiť len prvých 10 dní v 100% náhrady mzdy alebo počas celej doby trvania PN?
s úrazom nemám žiadne skúsenosti a nie to ešte v takomto prípade.
Velmi pekne dakujem za skoré odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monickab je offline (nepripojený) monickab

    monickab
    Dobrý deň,
    ako máme postupovať pri úraze zavineným inou osobou, ktorý šetrila polícia. Zamestnanec napísal v hlásení o úraze, že nepožil alkohol. Máme informácie, že sa pobili v hospode, máme mu vyplatiť PN 10 dní v plnej výške,alebo iba 50 %?
    Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lusil329 Pozri príspevok
    milí poraďáci,
    chcela by som vás poprosiť o radu ako postupovať pri úraze vzniknutom počas pracovnej doby, ktorý zavynila iná osoba. aby som to skonkretizovala, dvaja naši zamestnanci sa pobili a bude tam aj trestné oznámenie za ublíženie na zdraví.
    neviete mi poradiť kam všade a na akých tlačivách to mám oznámiť?
    a ako to je z platením PN? budeme mu platiť len prvých 10 dní v 100% náhrady mzdy alebo počas celej doby trvania PN?
    s úrazom nemám žiadne skúsenosti a nie to ešte v takomto prípade.
    Velmi pekne dakujem za skoré odpovede.
    Určite by som to neklasifikoval ako pracovný úraz. Prvých 10 dni PN platí zamestnávateľ. A to 3 dni 25% z vym.základu a 7 dni 55% z VZ. Od 11.dňa to platí SP.
    Trestné oznámenie by mal asi podať poškodený a nie zamestnávateľ.

    lusil329 je offline (nepripojený) lusil329

    lusil329
    My to ani tak neklasifikujeme a aj trestné oznámenie podáva poškodený. Takže nemusím platiť 100%, a kam tento úraz mám nahlásiť? lebo zatial som nemala žiadny úraz. skúsim napísať postup, či je správny:
    - spísať zápis o úraze (stačí na tlačive Záznam o registrovanom pracovnom úraze?)

    - záznam o pracovnom úraze zaslať na Inšpektorát práce

    - sociálnej poisťovni zaslať Hlásenie úrazu na účely nemocenského

    prosím opravte a doplne ak treba ešte niečo.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lusil329 Pozri príspevok
    My to ani tak neklasifikujeme a aj trestné oznámenie podáva poškodený. Takže nemusím platiť 100%, a kam tento úraz mám nahlásiť? lebo zatial som nemala žiadny úraz. skúsim napísať postup, či je správny:
    - spísať zápis o úraze (stačí na tlačive Záznam o registrovanom pracovnom úraze?)

    - záznam o pracovnom úraze zaslať na Inšpektorát práce

    - sociálnej poisťovni zaslať Hlásenie úrazu na účely nemocenského

    prosím opravte a doplne ak treba ešte niečo.
    Keď to nie je prac.úraz prečo to chceš hlásiť na IP?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monickab Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    ako máme postupovať pri úraze zavineným inou osobou, ktorý šetrila polícia. Zamestnanec napísal v hlásení o úraze, že nepožil alkohol. Máme informácie, že sa pobili v hospode, máme mu vyplatiť PN 10 dní v plnej výške,alebo iba 50 %?
    Ďakujem
    Počkaj s výplatou na zápis z polície (neviem či ho posielajú automaticky, alebo ho musíte vyžiadať). Ak alkohol nebol dokázaný, nemôžeš krátiť náhradu príjmu pri DPN.

    úraz zavinený inou osobou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.