Zavrieť

Porady

Limity

Prosím, vie mi niekto pripomenúť ako to bolo s limitovaním spotrby pohonných hmôt? V ktorom roku bola táto spotreba naposledy limitovaná? Myslím že to bolo do výšky 85 alebo 80 % spotreby podľa TP. Teraz je to už v plnej výške.
Poradťe mi prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Deni
    Prosím, vie mi niekto pripomenúť ako to bolo s limitovaním spotrby pohonných hmôt? V ktorom roku bola táto spotreba naposledy limitovaná? Myslím že to bolo do výšky 85 alebo 80 % spotreby podľa TP. Teraz je to už v plnej výške.
    Poradťe mi prosím.
    Limitovanie daňovo uznateľných výdavkov na pohonné látky osobných a terénnych automobilov vo výške 85 % spotreby vypočítanej podľa údajov v TP bolo v platnosti od 1.1.2000 do 31.12.2001.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    dodávam, že spotreba je limitovaná aj teraz a to je priemerom v technickom preukaze. To je spotreba, ktorú možno dať do daňových nákladov, spotreba nad tento limit je spotreba, ktorá je pripočitateľnou položkou k základu dane.

    Majopa je offline (nepripojený) Majopa

    Majopa
    Účtujete niekto aj prívesný vozík.
    Náš prípad: Súkromné auto využívané na služobné účely + vozík v majetku firmy.
    Pri vyúčtovaní súkromného vozidla zvyšujem sadzbu základnej náhrady o 15%.
    Jedná sa o veľký vozík o celkovej hmotnosti 1300 kg (nie malý vozíček za auto).
    Ďakujem.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Malo by to byť v poriadku, zákon o cestovných náhradách nehovorí nič o tom, že príves nemôže byť v majetku firmy. 15 % zvýšenie základnej náhrady však platí len pri použití osobného cestného motorového vozidla.

    Majopa je offline (nepripojený) Majopa

    Majopa
    Je to v poriadku. Je to malá dodávka. V TP je zapísané ako osobné dodávkové, celková hmotnosť do 3500 kg, stačí vodičský preukaz B.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.