Zavrieť

Porady

ceny stavebného materiálu

Ahoj všetci, nevie mi niekto povedať aké sú teraz ceny stavebných materiálov v Rakúsku? Zaujíma ma to preto aby som zhruba vedel aké budú u nás po zavedení €.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Netreba robit z Eura paniku, nijako neovplyvni ceny stav. materialov. Tie ovplyvnuje iba dopyt a ponuka, ked bude dopyt dalej taky silny ako teraz, pojdu hore aj ceny, bez ohladu na to, ci budeme platit Eurom alebo Kacerovkami.

    miso2 je offline (nepripojený) miso2

    miso2
    To je pravda ale ak sú v Rakúsku vyššie ceny tak si myslím že tí naši obchodníci budú chcieť prispôsobiť ceny bez ohľadu na dopyt a ponuku.

    lakon je offline (nepripojený) lakon

    lakon
    miso2 Pozri príspevok
    To je pravda ale ak sú v Rakúsku vyššie ceny tak si myslím že tí naši obchodníci budú chcieť prispôsobiť ceny bez ohľadu na dopyt a ponuku.
    V polsku a v madarsku su lacnejsie, a asi nebudem daleko ak napisem ze v celej EU.
    Ceny produktov a nielen stavebneho materialu su zvacsa zavisle okrem cien vstupov aj na spravani sa zakaznikov. Takze aj v tomto pripade pokial budu nakupovat len ti co to naozaj potrebuju ceny budu len kopirovat pohyb cien vstupov. Ak sa zapoja i rozni spekulanti, ktori sposobia prebytok dopytu ceny vyletia hore a nielen u nas ale i vo vsetkych okolitych statoch, a ani nemusime prijat EUR.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Má niekto poznatky , ako sa pohybujú ceny stavebného materiálu v Maďarsku ?

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    tom_NR Pozri príspevok
    ...vraj, údajne... Už aj tam posielam 2 kamióny
    ked nieco nevidim na vlastne oci pisem vraj a udajne. Kolega spominal, ze mu to vraveli mararski murari co mu idu stavat dom. Tak si radsej zavolaj skor ako posles tie kamiony

    tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

    tom_NR
    130rs vďaka!
    Ak teda správne dedukujem, tak mi vychádza Ytong 300 (nie je mi jasné, či PD alebo PDK, v pozadí vidím dokonca hladké) na €3,154 za kus.

    12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

    12spidy
    len dajte pozor na rozmer tvárnic maďari a poliaci majú rozmer iný ako je u nás. u nás je 300x250x600 a oni majú 300x200x600.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.