Zavrieť

Porady

Prevadzkaren - úcet - zdruzenie FO

Axojte uz dve hodiny citam prispevky - Zdruzenie Fyz. osob - Avsak nedocitala som sa nic ohladne prevadzkarne. A tak trosku ma trapi aj rozdielne predmety podnikania takze moje otazocky.

Mam dve FO - Idu mat zmluvu o zdruzeni FO -

ujo A - ma remeselnu zivnost predmet podnikania - vyroba nabytku - napriklad
ujo B - ma volnu zivnost / nema prax ani vzdelanie na rem. zivnost / - predmet podnikania - vyroba nabytkovych resp. drevenych dielcov - taka zivnost sa da urobit ako volna

Takze urboia zmluvu kde sa dohodnu ze budu vyrabat spolu dreveny nabytok a budu mat podiel prijmy - vydaje 50/50. To tak strucne.
Mozu urobit zdruzenie aj ked maju rozdielne predmety podnikania? ale pritom jeden chce robit pripravu a kupu a obchody v podnikani a druhy to bude uz cele zhotovovat da sa?

Otazka 2:
co sa tyka prevadzkarne - bude jedna - na jedno meno na uja A - bude to ukotvene v zmluve o zdruzeni musi mat aj ujo B nahlasenu prevadzkaren alebo ako to je - staci ked sa nahlasi na ziv. urade ako prevadzkaren zdruzenia alebo prevadzkaren uja A. ???
A na DU ako treba nahlasit prevadzkaren ci netreba?
Este ma napada otazka nebude to zdruzena prevadzkaren kedze sa tam bude riesit viac predmetov podnikania - viac zivnosti?


Otazka 3:
Ucet zdruzenia - mozem z bank. uctu zdruzenie viest odvody jednemu ujovi A aj ujovi B.
nemusia mat zvlast ucty - nie dobre som to pochopila - je mi jasne ez by som to dala ako ned. naklad zdruzenia a na konci roka presunula do ich ucta kazdemu do dan. vydavkov. Moze to byt aj tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    inngrid Pozri príspevok
    Axojte uz dve hodiny citam prispevky - Zdruzenie Fyz. osob - Avsak nedocitala som sa nic ohladne prevadzkarne. A tak trosku ma trapi aj rozdielne predmety podnikania takze moje otazocky.

    Mam dve FO - Idu mat zmluvu o zdruzeni FO -

    ujo A - ma remeselnu zivnost predmet podnikania - vyroba nabytku - napriklad
    ujo B - ma volnu zivnost / nema prax ani vzdelanie na rem. zivnost / - predmet podnikania - vyroba nabytkovych resp. drevenych dielcov - taka zivnost sa da urobit ako volna

    Takze urboia zmluvu kde sa dohodnu ze budu vyrabat spolu dreveny nabytok a budu mat podiel prijmy - vydaje 50/50. To tak strucne.
    Mozu urobit zdruzenie aj ked maju rozdielne predmety podnikania? ale pritom jeden chce robit pripravu a kupu a obchody v podnikani a druhy to bude uz cele zhotovovat da sa?

    Otazka 2:
    co sa tyka prevadzkarne - bude jedna - na jedno meno na uja A - bude to ukotvene v zmluve o zdruzeni musi mat aj ujo B nahlasenu prevadzkaren alebo ako to je - staci ked sa nahlasi na ziv. urade ako prevadzkaren zdruzenia alebo prevadzkaren uja A. ??? Prevádzkáreň bude na združenie. Ujo A je poverený v zmluve viesť účtovníctvo, preto bude vlastne všetko na jeho meno.
    A na DU ako treba nahlasit prevadzkaren ci netreba? Listom
    Este ma napada otazka nebude to zdruzena prevadzkaren kedze sa tam bude riesit viac predmetov podnikania - viac zivnosti?


    Otazka 3:
    Ucet zdruzenia - mozem z bank. uctu zdruzenie viest odvody jednemu ujovi A aj ujovi B. Áno môžeš.
    nemusia mat zvlast ucty - nie dobre som to pochopila - je mi jasne ez by som to dala ako ned. naklad zdruzenia a na konci roka presunula do ich ucta kazdemu do dan. vydavkov. Moze to byt aj tak? Môže byť, sice je s tým viac roboty.

    V citáte....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prevádzkáreň musia mať ohlásenú obaja podnikatelia . Živnostenský úrad nezaujíma , že podnikajú v rámci združenia .Čiže obaja budú mať prevádzkareň na tej istej adrese.

    Prevadzkaren - úcet - zdruzenie FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.