Zavrieť

Porady

Zápis z valného zhromaždenia

Dobrý deň! Potrebujem sa spýtať na tri veci:
1.Má robiť s. r. o. (dvaja spoločníci, obaja konatelia) zápis z valného zhromaždenia v prvom roku existencie (začiatok 2008), lebo vo vzorových zápisoch z VZ som našiel len body o rozdelení zisku (ktorý ale my teraz ešte nemáme) a o schválení účt. závierky (ešte tiež sme nevypracovali, lebo sme len začali)?
2.Ak je spoločník (zároveň aj konateľ) len jeden a nikto viac musí robiť zápis z valného zhromaždenia, alebo má vypracovať iný dokument?
3. Majú sa na valnom zhromaždení zúčastniť aj tichý spoločníci alebo sa o nich mlčí a vôbec sa v zápise z VZ neobjavujú?
Za Vaše odpovede veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tony.ck Pozri príspevok
    Dobrý deň! Potrebujem sa spýtať na tri veci:
    1.Má robiť s. r. o. (dvaja spoločníci, obaja konatelia) zápis z valného zhromaždenia v prvom roku existencie (začiatok 2008), lebo vo vzorových zápisoch z VZ som našiel len body o rozdelení zisku (ktorý ale my teraz ešte nemáme) a o schválení účt. závierky (ešte tiež sme nevypracovali, lebo sme len začali)? Z každého valného zhromaždenia sa musí robiť zápisnica. Či z riadneho, alebo mimoriadného.
    2.Ak je spoločník (zároveň aj konateľ) len jeden a nikto viac musí robiť zápis z valného zhromaždenia, alebo má vypracovať iný dokument? Pri s.r.o. s jedným spoločníkom používam "Rozhodnutie jediného spoločníka".
    3. Majú sa na valnom zhromaždení zúčastniť aj tichý spoločníci alebo sa o nich mlčí a vôbec sa v zápise z VZ neobjavujú?
    Za Vaše odpovede veľmi pekne ďakujem.

    V citáte.

    murka27 je offline (nepripojený) murka27

    účtujúca romantička murka27
    Dobrý deň, ja mám podobný problém. Mám dvoch spoločníkov a dvoch tichých spoločníkov, z toho je jeden s.r.o. Neviem, ako mám napísať valné zhromaždenie o vysporiadaní straty. Tichí spoločníci sa majú podielať na strate, tak neviem, či vo VZ ich mám spomínať a vyčísliť podiely na strate a ako im to oznámiť, nech si to môžu zaúčtovať. /TS je s.r.o./ Musím to ešte dopísať s dátumom 30.6.2008. Ak máte nejaký vzor, prosím priložte ho.

    Vďaka

    Mirka

    Alica17 je offline (nepripojený) Alica17

    Alica17
    ja by som v zapisnici z VZ neposminala tichych spolocnikov. jednoducho by som spravila schvalenie UZ a skonstatovala stratu, poslala do zbierky listin. Tichym spol. by som nasledne zaslala kopiu zapisnice s UZ a oznamila im, ze v sulade so zmluvou o tich.spolocenstve sa znizuje ich vklad. mm

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Alica17 Pozri príspevok
    ja by som v zapisnici z VZ neposminala tichych spolocnikov. jednoducho by som spravila schvalenie UZ a skonstatovala stratu, poslala do zbierky listin. Tichym spol. by som nasledne zaslala kopiu zapisnice s UZ a oznamila im, ze v sulade so zmluvou o tich.spolocenstve sa znizuje ich vklad. mm
    Vysporiadaním straty tichými spoločníkmi sa znižuje ich vklad??

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Petra29 Pozri príspevok
    Vysporiadaním straty tichými spoločníkmi sa znižuje ich vklad??
    Pozri Obchodný zákonník
    § 677

    (1) O podiel na strate sa znižuje vklad tichého spoločníka. O podiel na zisku v ďalších rokoch sa znížený vklad zvyšuje a nárok na podiel na zisku vzniká spoločníkovi po dosiahnutí pôvodnej výšky vkladu.

    (2) Tichý spoločník nie je povinný pri podiele na strate z podnikania svoj vklad dopĺňať a na strate sa zúčastňuje len do výšky svojho vkladu.

    murka27 je offline (nepripojený) murka27

    účtujúca romantička murka27
    Už som to spísala, vďaka za pomoc. Viem, že sa má znížiť podiel na strate tichým spoločníkom, ale oni sa dohodli, že stratu uhradia na účet. Neviete, ako sa to zaúčtuje? Všade je písané len o podiele na strate 479/431, ale tichí spoločníci to chcú uhradiť. Môžem to účtovať ako pohľadávku voči spoločníkom "normálnym" - 354/431. a potom 221/354.

    Ďakujem za odpovede.

    Mirka

    tony.ck je offline (nepripojený) tony.ck

    tony.ck
    Myslím, že nikto by ťa nepokutoval v prípade, že to zaúčtuješ takto. Ale možností je iste aj viac. Napríklad, keby sa táto úhrada brala ako dar. Potom by ti vlastne stačilo zaúčtovať podľa výpisu 221/413 a následne podľa interného dokladu 413/431. Ďalej ma napdla možnosť, ak je všade písané o podiele na strate ako 479. Tak pri úhrade na účet zvýšiť 479 - 221/479 a následne normálne znížiť stratu (vyrovnať) 479/431.

    Zápis z valného zhromaždenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.