Zavrieť

Porady

osobná spotreba

Ahojte, chcem sa spytať pomerne banalitu ale potrebujem sa len uistiť. Zostatok peňažnej hotovosti (pomerne velka suma) na konci roka sa obvykle účtuje do osobnej spotreby, alebo sa prevádza na účet. ale nie je chybou ked sa proste nechá tak ako zostatok na konci účtovného obdobia, však??? Operácia prevodu do osobnej spotreby je úplne vynechaná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zostatok k 31.12. bežne prevádzam ako počiatočný stav k 1.1.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    V pokladni môžeš mať peňazí koľko chceš, ale ja to tak nerobím . Ja vyberám z pokladne na osobnú spotrebu v priebehu roka nejaké čiastky , aby som nemala príliš veľa zostatku na konci roka.

    MAJKA1983 je offline (nepripojený) MAJKA1983

    MAJKA1983
    IVEB Pozri príspevok
    V pokladni môžeš mať peňazí koľko chceš, ale ja to tak nerobím . Ja vyberám z pokladne na osobnú spotrebu v priebehu roka nejaké čiastky , aby som nemala príliš veľa zostatku na konci roka.
    a ako to účtuješ? koľko si môže dať manžel mesačne do osobnej spotreby, aby to nebolo veľa? Tiež máme teraz na konci roka v pokladnici príliž veľa peňazí a neviem ako to upratať

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    V JU je tá výhoda, oproti PU, že si môžeš všetky bubáčiky z pokladne vybrať pre osobnú spotrebu, lebo ich zdaniš, aj keď sú v pokladni, aj keď sú v tvojom vrecku.
    Lepšie je si ich priebežne vyberať približne toľko, koľko má podobná profesia mzdu.

    MAJKA1983 je offline (nepripojený) MAJKA1983

    MAJKA1983
    m.hladka Pozri príspevok
    V JU je tá výhoda, oproti PU, že si môžeš všetky bubáčiky z pokladne vybrať pre osobnú spotrebu, lebo ich zdaniš, aj keď sú v pokladni, aj keď sú v tvojom vrecku.
    Lepšie je si ich priebežne vyberať približne toľko, koľko má podobná profesia mzdu.
    Veľmi pekne ďakujem.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    slnenko Pozri príspevok
    ako sa účtuje v JU vlastne osobná spotreba????som začiatočník ..
    Ako výdavok neovplyvňujúci základ dane.

    MAJKA1983 je offline (nepripojený) MAJKA1983

    MAJKA1983
    slnenko Pozri príspevok
    ako sa účtuje v JU vlastne osobná spotreba????som začiatočník ..
    ja som si dala z pokladne výdavok - neovplyvňujúci základ dane a do členenia som dala osobná spotreba podnikateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.