Zavrieť

Porady

Platobny rozkaz, postup.

Prosim vsetkych o radu. Potrebujem podat na prislusny sud platobny rozkaz na jednu osobu (firmu). Vsetky nalezitosti, co to ma obsahovat som si nasiel aj zaobstaral ale neviem dalsi postup. Ako treba postupovat, ak prislusny sud v mieste podnikania danej osoby je na druhom konci SR? Staci to poslal postou alebo je potrebne podat osobne? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    freeiurist je offline (nepripojený) freeiurist

    freeiurist
    Staci poslat postou. Navyse sucasna pravna uprava umoznuje vo Vasom pripade aj podat navrh na PR na sud v mieste Vasho bydliska.

    evulik je offline (nepripojený) evulik

    ĎAKUJEM za všetky odpovede, rady, tipy ...viac evulik
    freeiurist, kde v zákone sa uvádza táto možnosť, počujem to prvý raz, myslela som, že možnosť je len na príslušný súd. ďakujem za odpoveď.

    geopard je offline (nepripojený) geopard

    geopard
    Návrh na vydanie platobného rozkazu je len formálny začiatok. Potom nasleduje zaplatenie súdneho poplatku, vydanie platobného rozkazu, ak splňa potrebné formálne náležitosti a potom stačí, aby ho súd nedoručil dotknutej osobe, pričom ho následne zruší. Nariadi pojednávanie, vyzve všetkých na vyjadrenie sa k pojednávaniu a keď sa to pár krát odročí nejako už rozhodne. Žalovaný sa odvolá a keď sa zasa k odvolaniu všetci vyjadria odvolací súd rozhodne či to vráti na prejednanie na prvostupňový súd alebo ako. Ale možno sa doppracuješ k exekučnému titulu už hneď po vydaní platobného rozkazu a dáš návrh na vykonanie exekúcie, kde exekútor zistí že dotyčný je nemajetný a nie je čo exekuovať a Teba to bude iba stáť súdny poplatok, vynaložené náklady vyúčtované exekútorom a dobrý pocit. Napísal som najčiernejší scenár, ktorý sa nemusí naplniť, ale stáva sa:-) Veľa šťastia.

    Platobny rozkaz, postup.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.