Zavrieť

Porady

Plastové okná

Dobrý deň.Chcela by som si dať vymeniť staré okná za plastové.Dostala som veľa cenových ponúk na plastové okná z profiloveceuninck,Salamander,Avantgarde,Aluplast,Prestige, Veka,Bruegmann,Spectus,Gealan .Všetko sú to nemecké alebo rakúske profily.No po telefonickom zistení sa ukázalo,že 90% týchto profilov sa vyrába v Poľsku.Chcela by som poprosiť,kto má nejakú skúsenosť s výmenou plastových okien,aby mi odpovedal.Som z okolia BJ.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    weronica Pozri príspevok
    Dobrý deň.Chcela by som si dať vymeniť staré okná za plastové.Dostala som veľa cenových ponúk na plastové okná z profiloveceuninck,Salamander,Avantgarde,Aluplast,Prestige, Veka,Bruegmann,Spectus,Gealan .Všetko sú to nemecké alebo rakúske profily.No po telefonickom zistení sa ukázalo,že 90% týchto profilov sa vyrába v Poľsku.Chcela by som poprosiť,kto má nejakú skúsenosť s výmenou plastových okien,aby mi odpovedal.Som z okolia BJ.Ďakujem.
    Milá Weronica,
    som z okolia BJ a pracujem v jednej firme, ktorá vyrába plastové okná z profilov zn. "Salamander" a môžem Ti garantovať, že ich nedovážame z Poľska, každý výrobca by sa Ti mal - ak budeš mať záujem na požiadanie preukázať certifikátom kvality výrobkov. My sme výrobcovia, ale je veľa pradajcov a obch.zástupcov, ktorí propagujú iné profily, vypisujú zľavy a akcie do letákov,ale vieš či je to naozaj tak?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    weronica Pozri príspevok
    Dobrý deň.Chcela by som si dať vymeniť staré okná za plastové.Dostala som veľa cenových ponúk na plastové okná z profiloveceuninck,Salamander,Avantgarde,Aluplast,Prestige, Veka,Bruegmann,Spectus,Gealan .Všetko sú to nemecké alebo rakúske profily.No po telefonickom zistení sa ukázalo,že 90% týchto profilov sa vyrába v Poľsku.Chcela by som poprosiť,kto má nejakú skúsenosť s výmenou plastových okien,aby mi odpovedal.Som z okolia BJ.Ďakujem.
    A čo ti na tom záleží či sú vyrábené v Polsku alebo u nás???Ja mám okna z f. OKNOPLAST KRAKOW , nájdi si ich stránku a pozri fabriku ktorá ich vyrába, určite vyššia kvalita ako okná vyrobené u nás tzv. na kolene v garáži.
    A aj Volkswagen je nemecke auto a vyrába sa u nás...

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    weronica Pozri príspevok
    Dobrý deň.Chcela by som si dať vymeniť staré okná za plastové.Dostala som veľa cenových ponúk na plastové okná z profiloveceuninck,Salamander,Avantgarde,Aluplast,Prestige, Veka,Bruegmann,Spectus,Gealan .Všetko sú to nemecké alebo rakúske profily.No po telefonickom zistení sa ukázalo,že 90% týchto profilov sa vyrába v Poľsku.Chcela by som poprosiť,kto má nejakú skúsenosť s výmenou plastových okien,aby mi odpovedal.Som z okolia BJ.Ďakujem.
    Áno, veľa okenných profilov sa vyrába v Poľsku (rovnako ako sa prevodovky do Mercedesu robia v Španielsku, kompletná kabeláž pre VW na Slovensku alebo podobne). Dôležité je, kde a ako sa z profilov vyrábajú okenné rámy a aké sa do nich vložia sklá.

    Ale najpodstatnejšie je, kto a ako ti tie okná namontuje !

    oksi je offline (nepripojený) oksi

    oksi
    isla si nato podobne ako ja. Rodicia chceli vymenit okna na rodinnom dome, tak som sa pustila do vyhladavania roznych spolocnosti a vytvorila som dopyt. Poslali mi rozne firmy rozne ponuky, samozrejme vychadzala som z referencii ale na strankach tychto spolocnosti a podla prepoctu na jedno okno. Zaujimal ma aj certifikat. V konecnom dosledku bude dolezita zaruka a trvacnost okien a to uz nehovorim o uspore tepla.

    V dnesnej dobe sama nevies co kupujes, ci je to z Ciny, Polska, CR alebo od nas. Zalezi od ludi ako zodpovedne vykonavaju pracu. Dovolim si tvrdit ze nie kazdy je v dnesnej dobe zodpovedni. Kazdy chce len rychlo zbohatnut.

    Ak budes chciet vediet firmu, kontaktuj ma.
    Mám už namontované okná. Pri výrobe sú používné stroje a niekedy aj automaty ale NAJDOLEŽITEJŠIE je kto a ako ich namontuje. U mňa montáž nedopadla dobre okno neosadili dobre podla vdováhy a teraz ked otvorim okno a kým prídem k dverám sa zavre samo no proste hrozné. Treba pri majsroch stáť a pozerať im na ruky nech vedia že máte zéujem o dobrú prácu. Teraz mi ostáva len reklamácia, demontáž a montáž nanovo bordel a nervy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.